Jeździectwo – ujeżdżenie, finał PŚ: Werth obroniła tytuł

Isabell Werth wygrała zawody finałowe Pucharu Świata w ujeżdżeniu. Dla Niemki to czwarty triumf w historii, w tym drugi na klaczy Weihegold OLD.

Photo FEI/Liz Gregg

Werth jako jedyna przekroczyła w Grand Prix Freestyle wynik 90%, uzyskując rezultat 90,657%. Druga Amerykanka Laura Graves na Verdadesie, zwyciężczyni piątkowego Grand Prix, została oceniona na 89,082%. Na trzecim miejscu uplasowała się druga reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów, Jessica von Bredow-Werndl na ogierze Unee BB. Jej wynik to …

Isabell Werth wygrała Puchar Świata w ujeżdżeniu po raz czwarty w karierze. Pierwszy triumf świętowała w sezonie 1991/1992, natomiast drugi dopiero 14 lat później. Mistrzyni olimpijska z Atlanty wygrała też w roku ubiegłym. W klasyfikacji wszech czasów zajmuje jednak drugie miejsce – rekordzistką jest Holenderka Anke van Grunsven, która wygrała dziewięciokrotnie.

Wyniki:
1. Isabell Werth (Niemcy) 90,657%
2. Laura Graves (USA) 89,082%
3. Jessica von Bredow-Werndl (Niemcy) 83,725%

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password