Jeździectwo – ujeżdżenie, finał PŚ: Werth wygrywa Grand Prix

Konkursem Grand Prix w ujeżdżeniu rozpoczęły się finały Pucharu Świata w jeździectwie 2016-2017. Pierwsze zmagania w Omaha wygrała Isabell Werth.

Dosiadająca klacz Weihegold OLD wicemistrzyni olimpijska jako jedyna w stawce uzyskała wynik powyżej 80% (82,271%). Potwierdziła tym samym, że wobec nieobecności Jessici von Bredow-Werndl i obrońcy tytułu sprzed roku Hansa Petera Minderhouda (oboje na kilka godzin przed planowanym wylotem zauważyli kontuzje swoich koni, które uniemożliwiły im start w imprezie) jest główną faworytką do końcowego triumfu. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Laura Graves na Verdadesie (79,800%), a trzecie Brytyjczyk Carl Hester na Nip Tucku (76,671%).

Konkurs Grand Prix nie będzie liczył się do finałowej klasyfikacji Pucharu Świata. O tym, kto zdobędzie trofeum zadecyduje konkurs Grand Prix Freestyle, który rozegrany zostanie w sobotę. Spośród 16 startujących nie zakwalifikowała się do niego Hanna Krasiowa – Białorusinka dosiadająca wałacha Arlekino nie uzyskała wymaganego wyniku 60% (58,886%). W Grand Prix Freestyle nie wystąpi też Wendi Williamson, która została wyeliminowana po tym jak jej wierzchowiec Dejavu ugryzł się w język i zaczął krwawić.

1. Isabell Werth (Niemcy) 82,300%
2. Laura Graves (USA) 79,800%
3. Carl Hester (Wielka Brytania) 76,671%

Wojciech Nowakowski2251 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.