Jeździectwo – WKKW, PN: Niemcy nie dali rywalom szans w Strzegomiu

Reprezentacja Niemiec wygrała rozgrywane w Strzegomiu pierwsze zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów w WKKW. Polska drużyna, która zmagania kończyła zdekompletowana, zajęła ostatnie, szóste miejsce.

Wobec wycofania się Pawła Warszawskiego na Fuksji oraz eliminacji na crossie Jana Mossakowskiego na Niagarze, Biało-Czerwoni do ostatniej konkurencji, skoków przez przeszkody, podchodzili z tysiącpunktowym obciążeniem. Wobec tego na nic zdały się dobre przejazdy pozostałych dwóch par – Mariusz Kleniuk na Winonie zebrał pięć punktów karnych, a Mateusz Kiempa na Ambrozio J osiem, co nie poprawiło naszej pozycji zajmowanej po próbie terenowej.

Zawody zdominowane zostały przez ekipę niemiecką. Pomimo iż nasi zachodni sąsiedzi również na swoim koncie mieli kilka zrzutek w niedzielnej próbie na parkurze, Mimo to uzyskali aż 67,80 pkt. przewagi nad drugimi Brytyjczykami. Wyspiarze dzięki świetnej postawie w niedzielę wyprzedzili o zaledwie 0,60 pkt. Szwedów, którzy zadowolić musieli się najniższym stopniem podium zawodów w Strzegomiu.