Jeździectwo – WKKW, PN: Pech Polaków

Spadek na ostatnie, szóste miejsce zanotowała polska drużyna podczas konkursu Pucharu Narodów w WKKW w Strzegomiu. Na prowadzeniu umocniła się reprezentacja Niemiec.

Udany występ na crossie zanotowali Mariusz Kleniuk na Winonie (13,60 pkt. za przekroczenie normy czasu) i Mateusz Kiempa na Amrozio J (20 pkt. za wyłamanie i 25,60 pkt. za przekroczenie normy czasu), jednak 1000 pkt. za eliminację spowodowaną trzema wyłamaniami zanotował Jan Mossakowski na Niagarze. Z zawodów jeszcze przed próbą terenową wycofał się Paweł Warszawski na Fuksji, wobec czego wynik Mossakowskiego zaliczał się do rezultatu drużyny. W sumie po dwóch konkurencjach Polacy z wynikiem 1172,50 pkt. zajmują ostatnie, szóste miejsce.

Na prowadzeniu umocnili się Niemcy, którzy w crossie zdobyli w sumie tylko 16,80 pkt. Na drugie miejsce awansowali Szwedzi, a ana trzecim utrzymali się Brytyjczycy. W niedzielę odbędzie się finałowa konkurencja – skoki przez przeszkody.

Wyniki po dwóch konkurencjach:
1. Niemcy 155,10 pkt.
2. Szwecja 218,50 pkt.
3. Wielka Brytania 233,90 pkt.

6. Polska 1172,50 pkt.

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password