Judo: Brązowa medalistka IO i MŚ przyłapana na używaniu kokainy

Medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w judo, Belgijka Charline van Snick została przyłapana na używaniu kokainy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPodczas sierpniowego czempionatu globu w Rio de Janeiro przeprowadzone zostały badania, które wykazały obecność kokainy w organizmie Belgijki. 23-letnia zawodniczka wywalczyła podczas tej imprezy brązowy krążek.

Informacja o kokainie bardzo mnie zaskoczyła, ponieważ jestem osobą, która dba o idealny styl życia. Nigdy nie stosowałam żadnych substancji, które mogłyby mi pomóc lepiej walczyć. W każdym razie nie celowo – powiedziała w publicznej stacji radiowej „RTBF” młoda Belgijka.

Wraz z moim prawnikiem, będziemy próbowali udowodnić moją niewinność. Nie rozumiem jak coś takiego mogło się wydarzyć, ale zawsze starałam się być tak profesjonalna, na ile jest to możliwe – dodała.

Brązowej medalistce olimpijskiej z Londynu grozi teraz zawieszenie na dwa lata i utratę krążka za 3. miejsce MŚ, wywalczonego w tym roku w Rio de Janeiro. Będzie tak, gdy próbka B potwierdzi używanie kokainy przez Belgijkę.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password