Judo – European Cup: Polska najlepsza w klasyfikacji medalowej!

Dwa zwycięstwa odnieśli nasi reprezentanci podczas niedzielnej rywalizacji w zawodach European Cup w  Katowicach. Złote medale zdobyli: Piotr Kuczera (-90 kg) oraz Maciej Sarnacki (+100 kg).

Piotr Kuczera zaczął zmagania od zwycięskiej walki z Finem Aatu Lamananem. Kolejnym rywalem Polaka był Estończyk Klen Kristofer Kaljulaid. Nasz reprezentant rzucił przeciwnika na waza-ari i to pozwoliło cieszyć mu się z wygranej. W następnej rundzie Kuczera trafił na Kazacha Aibola Aitbeka, którego zwyciężył przed czasem. W półfinale doszło do ,,polsko – polskiego” pojedynku, bowiem Kuczerze przyszło się zmierzyć z Tomaszem Szczepaniakiem, który wcześniej wyeliminował Czarnogórca Lazara Cupicia, Szwajcara Tomasza Meiera i Kazacha Sunggata Zakarijajewa. Walka naszych reprezentantów zakończyła się przez ippon, a kończący rzut wykonał Kuczera. W walce finałowej młodzieżowy mistrz Europy pokonał Słowaka Petera Zilkę, rzucając go na waza-ari. 5. miejsce zajął Szczepaniak, który w walce o brąz uległ Czechowi Davidowi Klamertowi.

Maciej Tworzydło, Sebastian Oldak, Patryk Ciechomski, Arkadiusz Szyszkowski, Tomasz Drzewiecki, Rafał Kozłowski i Mikołaj Trześniewski odpadli we wcześniejszych fazach rywalizacji.

Nieco krótszą drogę do końcowego zwycięstwa przeszedł Maciej Sarnacki. Polak w pierwszej rundzie miał wolny los, a w kolejnej  pokonał przez ippon Ukraińca Siergieja Zweriewa. W walce o półfinał nasz reprezentant nie miał większych problemów z pokonaniem Hiszpana Davida Fernandeza, którego rzucił najpierw dwukrotnie na waza-ari, a potem wykonał na rywalu technikę na ippon. 1/2 finału to także zwycięstwo przed czasem. Tym razem w pokonanym polu pozostawił Austriaka Daniela Allerstorfera. Sarnacki swoją dobrą formę potwierdził w starciu finałowym z Brazylijczykiem Ruanem Isquierdo, zwyciężając przez ippon.

Inni nasi reprezentanci startujący w tej wadze, czyli Tomasz Tałąch, Kamil Grabowski, Tomasz Domański i Damian Nasiadko odpadli we wcześniejszych rundach.

W kategorii do 81kg najlepiej spisał się Damian Stępień, który wygrał dwie walki. W wadze do 100 kg siódme miejsce zajął Jakub Wójcik.

Polska z czterema medalami: dwoma złotymi i dwoma brązowymi wygrała klasyfikację medalową.

Wyniki European Cup w Katowicach

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password