Judo – European Cup: Zwycięstwo Borowskiej, znakomite występy naszych reprezentantek!

Anna Borowska triumfowała w kategorii do 57 kg w Pucharze Świata, które odbywają się w Pradze. Na podium stanęły też Agata Ozdoba (-63 kg) i Beata Pacut (-78 kg). Pozostałe nasze reprezentantki również osiągnęły wartościowe rezultaty.

Marsz po złoto Borowska rozpoczęła od zwycięstwa nad Turczynką Seymą Oezerler. Kolejny pojedynek, w którym pokonała Brazylijkę Gilmarę Prudencio przez ippon zajął jej tylko 52 sekundy. W walce o półfinał nasza reprezentantka pokonała przed czasem Kazaszkę Annę Kaizulinę. Półfinał zajął trochę więcej czasu Polce, ale też nie dała większych szans rywalce, zwyciężając Niemkę Violę Waechter przez waza-ari. W finale Borowska okazała się lepsza od Holenderki Margriet Bergstry. Druga z naszych reprezentantek, Beata Pepera, odpadła w pierwszej rundzie z finałową przeciwniczką Borowskiej.

Agata Ozdoba (-63 kg) rozpoczęła od wygranej przez ippon z Belgijką Maxine Heyns. W kolejnej rundzie okazała się lepsza od Węgierki Krisztiny Polyak. W walce o półfinał nasza reprezentantka pokonała przez waza-ari Białorusinkę Danielę Kazanoi. Jednak w 1/2 finału Ozdoba musiała uznać wyższość Francuzce Clementine Louchez. W pojedynku o trzecie miejsce Polka zwyciężyła Izraelkę Rotem Shor, dwukrotnie rzucając przeciwniczkę na waza-ari. Karolina Tałach zajęła siódme miejsce, a Marta Wykupił i Sonia Lniany przegrały swoje inauguracyjne pojedynki.

Beata Pacut (-78 kg) zaczęła rywalizację od zwycięstwa przez ippon nad  Ukrainką Hanną Antykalo. W walce o półfinał Polka pokonała także przed czasem Brytyjkę Emmę Reid. W pojedynku 1/2 finału nasza reprezentantka wygrała z Holenderką Larissą Groenwold, rzucając rywalkę dwukrotnie na waza-ari. Niestety w w walce finałowej Pacut okazała się słabsza od Brazylijki Samanthy Soares. Paulina Przyczyna i Paula Kułaga przegrały swoje inauguracyjne pojedynki.

Piąte miejsca w zawodach zajęły Ewa Konieczny (-48 kg) i Karolina Pieńkowska (-52 kg), natomiast na siódmej pozycji rywalizację zakończyły Sandra Lickun (-70 kg) oraz Anna Załęczna (+78 kg).

Pozostałe nasze reprezentantki spisały się nieco gorzej, lecz także zanotowały wartościowe rezultaty.

Wyniki Pucharu Świata w Pradze

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password