Judo – European Open: Znakomity występ Perenc, reszta bez rewelacji pierwszego dnia

Agata Perenc zaliczyła kapitalny występ w zawodach European Open, które odbywają się w ten weekend w Bukareszcie. Polka zwyciężyła w kategorii do 52 kg. Reszta naszych reprezentantów startujących tego dnia, nie zawojowała stolicy Rumunii.Z nowymi trenerami wybranymi po ME w Warszawie przystąpili do rywalizacji w Bukareszcie polscy zawodnicy. Szkoleniowcem mężczyzn został Zbigniew Pacholczyk, a jego asystentem jest Paweł Zagrodnik. Kadrę kobiet prowadził będzie Marian Tałaj, a pomagać mu będzie Łukasz Błach.

Agata Perenc drogę po tryumf zaczęła od drugiej rundy, bowiem w pierwszej miała wolny los. W tej fazie zmagań pokonała przed czasem Brytyjkę Abbie Blackie. W walce o półfinał Polka okazała się lepsza od Rumunki Roxany Ioancu, rzucając rywalkę na ippon, a wcześniej trzykrotnie na waza-ari. Pojedynek 1/2 finału to z kolei zwycięstwo nad reprezentantką naszych zachodnich sąsiadów Nieke Nordmeyer. W finale Perenc wygrała z Włoszką Giulią Pierucci, wykonując na przeciwniczce technikę na waza-ari.

Niezły występ zaliczył też Aleksander Beta. Polak startujący w kategorii do 66 kg w pierwszej rundzie miał wolny los. W kolejnej pokonał przez waza-ari Rumuna Bertalana Farkasa. Następny pojedynek to popis naszego reprezentanta, który w pewnym  momencie przegrywał na waza-ari z Francuzem Franckem Vernezem, ale nie poddał się i rzucił rywala na ippon. Niestety w walce o półfinał nie dał rady Włochowi Matteo Medvesowi, który zwyciężył po dogrywce. Repasaż także nie udał się Becie. Polak uległ kolejnemu z Włochów Manuelowi Lombardo przez ippon.

Pozostali nasi reprezentanci: Joanna Stankiewicz i Katarzyna Wiszniewska (-48 kg) oraz Adrian Wala (-60 kg), Wiktor Mrówczyński (-73 kg) odpadli we wcześniejszej fazie zmagań.

Wyniki kobiet:

                 -48 kg                -52 kg               -57 kg                   -63 kg
1.Monica Ungureanu (ROU) 1.Agata Perenc (POL) 1.Priscilla Gneto (FRA) 1.Clarisse Agbegnenou (FRA)
2.Francesca Milani (ITA) 2.Giulia Pierucci (ITA) 2.Marina Lo Giudice (ITA) 2.Margaux Pinot (FRA)
3.Anne Sophie Jura (BEL) 3.Nieke Nordmeyer (GER) 3.Jaione Equisoain (ESP) 3.Andreja Leski (SLO)
3.Maria Siderot (POR) 3.Patrycja Szekely (GER) 3.Amelie Stoll (GER) 3.Rotem Shor (ISR)

Wyniki mężczyzn:

                       – 60 kg                                  -66 kg                     -73 kg
1. Daniel Ben David (ISR) 1.Gevorg Khachatrian (UKR) 1.Jeffrey Ruiz (PUR)
2.Elios Manzi (ITA) 2.Alberto Gaitero Martin (ESP) 2.Huseyn Rahimli (AZE)
3. Carmine Maria Di Loreto (ITA) 3.Manuel Lombardo (ITA) 3. Javier Ramirez (ESP)
3, Luka Mkheidze (FRA) 3.Matthijs van Harten (NED) 3.Florent Urani (FRA)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password