Judo – Grand Prix: Pięć medali biało-czerwonych

Aż pięć medali wywalczyli w Zagrzebiu polscy judocy, którzy rywalizowali w turnieju rangi Grand Prix. Skuteczniejsi okazali się jedynie Rosjanie.

W stolicy Chorwacji ujrzeliśmy dwanaścioro biało-czerwonych, z czego najlepiej zaprezentowały się Karolina Pieńkowska (-52 kg) i Karolina Tałach (-63 kg). Obie sięgnęły po złote medale. Pieńkowska w finałowym starciu pokonała mistrzynię świata juniorek Distrię Krasniqi (Kosowo), natomiast Tałach okazała się lepsza od Diany Dżigaros z Rosji.

Jedyny srebrny medal dla Polski wywalczyła Katarzyna Kłys (-70 kg), która w decydującym starciu uległa Chorwatce Barbarze Matic gorszym stosunkiem kar shido. Na najniższych stopniach podium stanęli brązowy medalista mistrzostw Europy Piotr Kuczera (-90 kg) i Damian Szwarnowiecki, który w nowej dla siebie kategorii do 81 kg pokonał m.in. Jakuba Kubieńca, który z kolei zajął piąte miejsce.

Z dorobkiem dwóch złotych, srebrnego i dwóch brązowych krążków biało-czerwoni zajęli w Zagrzebiu drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zwyciężyli Rosjanie, którzy przywieźli do kraju aż 11 medali (3-3-5). Trzecie miejsce zajęli Francuzi (2-0-3). Należy jednak zaznaczyć, że mimo całkiem wysokiej rangi zawodów, większość krajów wystawiła swoje zaplecze. Zabrakło zawodników ze ścisłej czołówki.