Judo – Grand Prix: Pięć medali biało-czerwonych

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Aż pięć medali wywalczyli w Zagrzebiu polscy judocy, którzy rywalizowali w turnieju rangi Grand Prix. Skuteczniejsi okazali się jedynie Rosjanie.

W stolicy Chorwacji ujrzeliśmy dwanaścioro biało-czerwonych, z czego najlepiej zaprezentowały się Karolina Pieńkowska (-52 kg) i Karolina Tałach (-63 kg). Obie sięgnęły po złote medale. Pieńkowska w finałowym starciu pokonała mistrzynię świata juniorek Distrię Krasniqi (Kosowo), natomiast Tałach okazała się lepsza od Diany Dżigaros z Rosji.

Jedyny srebrny medal dla Polski wywalczyła Katarzyna Kłys (-70 kg), która w decydującym starciu uległa Chorwatce Barbarze Matic gorszym stosunkiem kar shido. Na najniższych stopniach podium stanęli brązowy medalista mistrzostw Europy Piotr Kuczera (-90 kg) i Damian Szwarnowiecki, który w nowej dla siebie kategorii do 81 kg pokonał m.in. Jakuba Kubieńca, który z kolei zajął piąte miejsce.

Z dorobkiem dwóch złotych, srebrnego i dwóch brązowych krążków biało-czerwoni zajęli w Zagrzebiu drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zwyciężyli Rosjanie, którzy przywieźli do kraju aż 11 medali (3-3-5). Trzecie miejsce zajęli Francuzi (2-0-3). Należy jednak zaznaczyć, że mimo całkiem wysokiej rangi zawodów, większość krajów wystawiła swoje zaplecze. Zabrakło zawodników ze ścisłej czołówki.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password