Judo – Grand Prix: Pieńkowska triumfuje w Zagrzebiu

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Karolina Pieńkowska (-52 kg) wygrała rozgrywane w Zagrzebiu zawody Grand Prix w judo. Dla Polki jest to pierwsze w historii zwycięstwo w zawodach tej rangi. 

Pieńkowska, jako jedna z najwyżej rozstawionych zawodniczek, w pierwszej rundzie rywalizacji w wadze -52 kg miała wolny los. W drugiej los skrzyżował Polkę z Brytyjką Kelly Edwards, z którą udało się jej ostatecznie wygrać, dzięki rzutowi na yuko.

W półfinale 23-letnia Pieńkowska trafiła na olimpijkę z Londynu, Angelicę Delgado. Amerykance nie udało się jednak znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną Polkę i przegrała większą ilością kar shido. Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czekało na naszą zawodniczkę w finale. Distria Krasniqi to bowiem jedna z najbardziej utalentowanych judoczek młodego pokolenia, mistrzyni świata do lat 21. Lepiej zaprezentowała się dziś jednak Pieńkowska, która rzucając Kosowiankę na yuko zapewniła sobie pierwszy w karierze triumf w zawodach cyklu Grand Prix.

Blisko podium w kategorii -48 kg była Ewa Konieczny. Polka w pierwszych dwóch rundach wyeliminowała przez yuko Francuzkę Marine Lhenry oraz Kosowiankę Fjollę Kelemendi (ippon), ale porażki z Noą Minsker z Izraela (waza-ari) oraz inną zawodniczką Trójkolorowych, Cheyenne Mounier (yuko) sprawiły, że Konieczny zakończyła zmagania w Zagrzebiu tuż za podium.

W pierwszej rundzie kategorii -57 kg odpadła Anna Borowska. Wśród panów, w kategorii -66kg Paweł Wawrzyczek najpierw pokonał przez ippon Brytyjczyka Jonathana Dewara, ale w kolejnej rundzie poległ z Serbem Iliją Ciganovicem.

Mateusz Górecki2028 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password