Judo – Grand Prix: Triumf Borowskiej w Taszkiencie, Perenc na podium!

Dobrze rozpoczęły się dla naszej reprezentacji zawody Grand Prix w stolicy Uzbekistanu. Z końcowego zwycięstwa mogła cieszyć się Anna Borowska (-57 kg), a na drugim stopniu podium stanęła także Agata Perenc (-52 kg). Wartościowy wynik zanotowała także Karolina Pieńkowska (-52 kg).

Borowska rozpoczęła rywalizację od wygranego pojedynku z reprezentantką gospodarzy Kumush Hodjaevą. W walce o półfinał Polka okazała się lepsza od zawodniczki z Hongkongu Sum Po Leung. Niezwykle wyrównane starcie oglądaliśmy w 1/2 finału, gdzie rywalką naszej kadrowiczki była Włoszka Giulia Caggiano. Borowska pod koniec trzeciej minuty dogrywki wykonała skuteczną akcję na ippon, która zapewniła jej zwycięstwo. Jedno waza-ari natomiast zadecydowało o końcowym triumfie Polki nad Izraelką Timną Nelson Levy.

Niestety tyle szczęścia w rywalizacji finałowej nie miała Agata Perenc, która musiała uznać wyższość Betiny Betelkovej z Izraela. W starciach finałowych mieliśmy więc 1:1, jeśli chodzi o rywalizację reprezentantek tych dwóch państw. Wcześniej Polka uporała się w I rundzie z Hongkongijką Shuk Ki Tsui, a w kolejnych fazach zmagań okazywała się lepsza od Kazaszki Aigunim Tuitekovej i Izraelki Ariel Bezalel. Trzeba także zaznaczyć, że Perenc przystapiła do zawodów z kontuzją. W tej samej kategorii wagowej wystartowała Karolina Pieńkowska, która w pojedynku o brązowy medal uległa Słowence Petrze Nareks.

Medaliści i medalistki pierwszego dnia GP w Taszkiencie:

Kobiety:

-48 kg -52 kg -57 kg
1. Urantsetseg Munkhbat (MGL) 1. Betina Temelkova (ISR) 1. Anna Borowska (POL)
2. Milica Nikolić (SRB) 2. Agata Perenc (POL) 2. Timna Nelson Levy (ISR)
3. Eva Csernoviczki (HUN) 3. Petra Nareks (SLO) 3. Kaja Kajzer (SLO)
3. Maria Persidskaja (RUS) 3. Charline van Snick (BEL) 3. Sevara Nishanbanyeva (KAZ)

Mężczyźni:

-60 kg -66 kg
1. Vugar Shirnili (AZE) 1. Dzmitry Minkou (BLR)
2. Islam Yashuev (RUS) 2. Kherlen Ganbold (MGL)
3. Sharafuddin Lutfillaev (UZB) 3. Altansukh Dovdon (MGL)
3. Abylaikhan Sharatov (KAZ) 3. Sardor Nurillaev (UZB)

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password