Judo – Grand Prix: Triumf Borowskiej w Taszkiencie, Perenc na podium!

Dobrze rozpoczęły się dla naszej reprezentacji zawody Grand Prix w stolicy Uzbekistanu. Z końcowego zwycięstwa mogła cieszyć się Anna Borowska (-57 kg), a na drugim stopniu podium stanęła także Agata Perenc (-52 kg). Wartościowy wynik zanotowała także Karolina Pieńkowska (-52 kg).

Borowska rozpoczęła rywalizację od wygranego pojedynku z reprezentantką gospodarzy Kumush Hodjaevą. W walce o półfinał Polka okazała się lepsza od zawodniczki z Hongkongu Sum Po Leung. Niezwykle wyrównane starcie oglądaliśmy w 1/2 finału, gdzie rywalką naszej kadrowiczki była Włoszka Giulia Caggiano. Borowska pod koniec trzeciej minuty dogrywki wykonała skuteczną akcję na ippon, która zapewniła jej zwycięstwo. Jedno waza-ari natomiast zadecydowało o końcowym triumfie Polki nad Izraelką Timną Nelson Levy.

Niestety tyle szczęścia w rywalizacji finałowej nie miała Agata Perenc, która musiała uznać wyższość Betiny Betelkovej z Izraela. W starciach finałowych mieliśmy więc 1:1, jeśli chodzi o rywalizację reprezentantek tych dwóch państw. Wcześniej Polka uporała się w I rundzie z Hongkongijką Shuk Ki Tsui, a w kolejnych fazach zmagań okazywała się lepsza od Kazaszki Aigunim Tuitekovej i Izraelki Ariel Bezalel. Trzeba także zaznaczyć, że Perenc przystapiła do zawodów z kontuzją. W tej samej kategorii wagowej wystartowała Karolina Pieńkowska, która w pojedynku o brązowy medal uległa Słowence Petrze Nareks.