Judo – Grand Slam: Drugi dzień w Abu Zabi bez znaczących sukcesów

Agata Ozdoba i Karolina Tałach (obie w kategorii do 63 kg) na walkach repasażowych zakończyły zmagania w zawodach rangi Grand Slam, które odbywają się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jakub Kubieniec (-81 kg) odpadł w eliminacjach.

Obie Polki zaczęły udział w zawodach od zwycięstwa. Ozdoba wygrała przez yuko z Niemką Larą Reimann, natomiast Tałach pokonała Chorwatkę Maję Blagojević dwukrotnie rzucając rywalkę także na yuko. Od tego momentu naszym reprezentantkom wiodło się znacznie gorzej. W ćwierćfinale Agata Ozdoba trafiła na Austriaczkę Kathrin Unterwurzacher, której uległa przed czasem. W walce repasażowej Polce przyszło się zmierzyć z Chorwatką Marijaną  Miskovic-Hasanbegovic, Niestety pojedynek zakończył się w taki sam sposób jak poprzedni. Druga z naszych reprezentantek, Karolina Tałach w 1/4 finału mierzyła się z Brazylijką Marianą Silvą. Walka była wyrównana, ale Polka nieznacznie uległa przeciwniczce, przegrywając na yuko. W repasażu Tałach trafiła na rodaczkę Silvy, Ketleyn Quadros. Pojedynek nie przysporzył kibicom wielu emocji, bowiem nasza reprezentantka przegrała przez ippon. Polki zostały sklasyfikowane ex aequo na siódmym miejscu.

Tylko jedną walkę stoczył w całych zawodach Jakub Kubieniec. Reprezentant Polski został pokonany przez Brazylijczyka Victora Penalbera.

W ostatnim dniu Grand Slam w Abu Zabi wystąpi Piotr Kuczera, który będzie walczyć w kategorii do 90 kg.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password