Judo – Grand Slam: Karolina Pieńkowska piąta w Abu Zabi

Karolina Pieńkowska niestety bez medalu. Polka uległa w walce o brąz Brazylijce Jessice Pereirze, przegrywając pojedynek przed czasem. Nasza reprezentantka powtórzyła więc lokatę sprzed roku, kiedy także zajęła 5. miejsce.

Pieńkowska rywalizację w kategorii do 52 kg zaczęła od ćwierćfinału, w którym zmierzyła się z juniorką z Chorwacji Tiheą Topolovecz. Polka pokonała swoją rywalkę zdobywając dwukrotnie yuko. W kolejnej walce czekało naszą reprezentantkę dużo cięższe zadanie, bowiem jej przeciwniczką była Francuzka Astride Gneto. Pojedynek był bardzo wyrównany, a o przegranej Pieńkowskiej zadecydowała kara shido, którą Polka dostała…10 sekund przed końcem starcia. Porażka oznaczała, że nasza reprezentantka, by wyjechać ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z medalem, musiała wygrać walkę z Brazylijką Jessicą Pereirą. Niestety ta sztuka jej się nie udała i ostatecznie Pieńkowskiej pozostało cieszyć się z piątej lokaty.

Dzisiaj w Abu Zabi oglądaliśmy także dwóch judoków: Michała Bartusika i Patryka Wawrzyczka, którzy rywalizowali w kategorii do 66 kg. Niestety obaj Polacy zakończyli zmagania w eliminacjach. Bartusik przegrał z mistrzem olimpijskim z Londynu, Rosjaninem Arsenem Galstyanem. Wawrzyczek uległ natomiast Francuzowi Mathiasowi Boucherowi.

Jutro na tatami swoje umiejętności zademonstrują Karolina Tałach i Agata Ozdoba w kategorii do 63 kg oraz Jakub Kubieniec w kategorii do 81 kg.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password