Judo – Grand Slam: Niezawodna Agata Ozdoba – Błach na podium w Abu Dhabi!

Wspaniały okres w swojej karierze sportowej przeżywa Agata Ozdoba – Błach. Najpierw brąz MŚ, a teraz kolejny brązowy krążek. Tym razem Polka stanęła na najniższym stopniu podium zawodów rangi Grand Slam, które odbywają się w Abu Dhabi. Pozostali nasi reprezentanci startujący dzisiaj zakończyli rywalizację na eliminacjach.

Agata Ozdoba – Błach (-63 kg) rozpoczęła zmagania od zwycięskiego pojedynku ze Szwedką Mią Hermansson. W kolejnej rundzie Polka wygrała przez ippon z Izraelką Rotem Shor (startującą pod barwami Międzynarodewej Federacji Judo). W półfinale nasza zawodniczka nie zdołała pokonać Brytyjki Lucy Renshall. O przegranej Ozdoby – Błach zadecydowała dogrywka, w której zawodniczka AZS AWF Wrocław dostała karę shido. Jednak starcie o brązowy medal to popis biało – czerwonej, która potrzebowała zaledwie 23 sekund by uporać się z Kanadyjką Emily Burt.

Druga z Polek startująca w tej samej kategorii wagowej – Karolina Tałach, odpadła w eliminacyjnym pojedynku z Austriaczką Kathrin Unterwurzacher.

Los Tałach podzielił Damian Szwarnowiecki (-81 kg), który w pierwszej rundzie uległ Brazylijczykowi Eduardo Yudiemu Santosowi.


Rywalizacja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przebiega w tle skandalu. Reprezentanci Izraela nie mogą startować w barwach swojego państwa, bowiem ZEA nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z tym krajem. Z tego względu wczorajszy zwycięzca w kategorii do 66 kg Tal Flicker nie mógł usłyszeć hymnu narodowego, a m.in. Gili Cohen nie mogła ujrzeć flagi swojego państwa na maszcie podczas ceremonii dekoracji. To nie pierwszy przypadek, gdy polityka miesza się w świat sportu. Podobne sytuacje miały miejsce w przeszłości np. w rozgrywkach tenisa, gdy jeden z zawodników odmówił gry przeciwko przedstawicielowi Izraela. Organizatorzy Grand Slam w Abu Dhabi nie zmienili zdania nawet w skutek interwencji światowych władz judo. Reprezentantom Izraela pozostała więc rywalizacja pod flagą IJF.

 

Wyniki drugiego dnia GS w Abu Dhabi:

Kobiety:

– 63 kg -70 kg
1. Edwige Gwend (ITA) 1. Anna Bernholm (SWE)
2. Lucy Renshall (GBR) 2. Kim Polling (NED)
3. Agata Ozdoba – Błach (POL) 3. Miriam Butkereit (GER)
3. Kathrin Unterwurzacher (AUT) 3. Maria Portela (BRA)

Mężczyźni:

– 73 kg -81 kg
1. Odbayar Ganbaatar (MGL) 1. Frank de Wit (NED)
2. Musa Moguszkow (RUS) 2. Uuganbaatar Otgonbaatar (MGL)
3. Tohar Butbul (IJF) 3. Alan Kubestow (RUS)
3. Rustam Orujov (AZE) 3. Saeid Mollaei (IRI)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password