Judo – Grand Slam: Wielki sukces Julii Kowalczyk!

Julia Kowalczyk (-57 kg) odniosła jeden z największych sukcesów w swojej karierze. Polka stanęła na najniższym stopniu podium w turnieju Grand Slam, który odbywa się w Baku. W stolicy Azerbejdżanu rywalizowały też Karolina Pieńkowska oraz Agata Perenc (obie -52 kg).

Kowalczyk zaczęła rywalizację od zwycięstwa przed czasem z Azerką Shahanną Almammadovą. Polka kolejną walkę stoczyła się już o półfinał. Jej rywalką była Izraelka Timna Nelson Levy. Nasza reprezentantka rozstrzygnęła ten pojedynek na waza-ari. Półfinał był niezwykle zacięty. Kowalczyk zmierzyła się w nim z Serbką Jovaną Rogić. Niestety rywalka okazała się lepsza, zdobywając w dogrywce złoty punkt, wykonując ippon. Pojedynek o brąz z Brazylijką Gilmarą Prudencio Polka miała pod kontrolą. Na początku starcia sędzia dał zawodniczkom po karze shido. Kowalczyk była bardziej aktywna i sędzia po dłuższej chwili ukarał ponownie reprezentantkę Canarinhos karą shido. Wtedy Kowalczyk zastosowała technikę ouchi-gari, rzucając boleśnie przeciwniczkę na ippon.

W wadze do 52 kg mieliśmy dwie nasze reprezentantki – Agatę Perenc i Karolinę Pieńkowską. Perenc szybko pożegnała się z turniejem, przegrywając po dogrywce z Azerką Gultają Mammadalijewą. Lepiej, jeśli chodzi o wynik poszło Pieńkowskiej. Polka w pierwszej rundzie miała wolny los, a w walce o półfinał uległa znakomitej Brazylijce Sarze Menezes. W repasażach lepsza okazała się Belgijka Charline van Snick, która rzuciła naszą reprezentantkę na ippon. Pieńkowska została sklasyfikowana na siódmej pozycji.

Piątek był jedynym dniem turnieju, w którym mogliśmy ujrzeć reprezentantów Polski.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password