Judo: Kategorie open na zakończenie Mistrzostw Polski

Podczas ostatniego dnia Mistrzostw Polski w judo zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w kategorii open. Tytuł w najbardziej prestiżowej konkurencji judo zdobyli olimpijczycy z Londynu – Daria Pogorzelec oraz Janusz Wojnarowicz.

MP judo 094aOpen kobiet

W kategorii open kobiet najlepsza okazała się Daria Pogorzelec. Ćwierćfinalistka z Londynu pierwsze dwie walki wygrała przez ippon. W półfinale pokonała na kary Joannę Jaworską, a w decydującym o złotym medalu pojedynku przed czasem zwyciężyła Katarzynę Furmanek z AZS AWFiS Gdańsk. Dla Pogorzelec to drugie złoto na tych mistrzostwach. Zawodniczka SGKS Wybrzeże Gdańsk w sobotę zdobyła tytuł w kategorii +78 kg. Brązowe medale trafiły do Joanny Jaworskiej i Beaty Pacut.

Open mężczyzn

Faworytem w kategorii open mężczyzn wydawał się być Janusz Wojnarowicz, który dzień wcześniej wywalczył brązowy medal w kategorii +100 kg. Olimpijczyk z Londynu do finału awansował bez straty punktów. W najważniejszej walce pokonał Kamila Kozłowskiego (TS Gwardia Olsztyn). Dla zawodnika GKS Czarni Bytom to już 13 tytuł mistrza kraju. Po zwycięstwach w walkach repasażowych brązowe medale trafiły do Jakuba Zarzecznego (SGKS Wybrzeże Gdańsk) i Kamila Grabowskiego (GKS Czarni Bytom).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password