Judo – Mistrzostwa Europy: Kobieca drużyna nie zawiodła, medal na pożegnanie!

Polska drużyna w składzie: Agata Perenc, Karolina Pieńkowska, Anna Borowska, Karolina Tałach, Julia Kowalczyk, Katarzyna Kłys, Sandra Lickun, Beata Pacut i Anna Załęczna zdobyły srebrny medal Mistrzostw Europy w judo, które odbywają się w Warszawie. Był to pożegnalny występ Kłys, kończącej sportową karierę.

Polki w pierwszej rundzie miały wolny los. Przy zgłoszeniach zaledwie siedmiu drużyn, oznaczało to, że nasza ekipa awansowała od razu do półfinału. W tej fazie turnieju trafiliśmy na Niemki. Z tą nacją zawsze toczyliśmy wyrównane pojedynki. Nie inaczej było dzisiaj. Na szczęście to Polki rozstrzygnęły starcie półfinałowe na swoją korzyść. Pokonały rywalki 3:2 i znalazły się w finale. W nim ich przeciwniczkami były Francuzki, które uchodziły za lekkie faworytki. Przedpojedynkowe przewidywania się sprawdziły i to reprezentantki Trójkolorowych wywiozą z Warszawy złoty medal. Kolejno w biało – czerwonych barwach swoje walki przegrywały: Karolina Pieńkowska, Julia Kowalczyk, Karolina Tałach, Sandra Lickun i Anna Załęczna. Nie udało się więc powtórzyć wyczynu sprzed roku z Kazania, jednak i tak należą się wielkie brawa dla naszych reprezentantek.

Dużo słabiej poszło męskiej części reprezentacji. Do rywalizacji drużynowej zgłoszeni zostali :  Aleksander Beta, Patryk Wawrzyczek, Mateusz Garbacz, Wiktor Mrówczyński, Łukasz Błach, Jakub Kubieniec, Patryk Ciechomski, Piotr Kuczera, Kamil Grabowski i Maciej Sarnacki. Pierwszy pojedynek był zarazem ostatnim, bowiem Polacy przegrali z Węgrami i pożegnali się z turniejem.

Medaliści rywalizacji drużynowej:

                              Kobiety                                           Mężczyźni
1. Francja  1. Gruzja
2. Polska 2. Rosja
3. Chorwacja 3. Węgry
3. Niemcy 4. Ukraina