Judo – Mistrzostwa Europy: Kobieca drużyna nie zawiodła, medal na pożegnanie!

Polska drużyna w składzie: Agata Perenc, Karolina Pieńkowska, Anna Borowska, Karolina Tałach, Julia Kowalczyk, Katarzyna Kłys, Sandra Lickun, Beata Pacut i Anna Załęczna zdobyły srebrny medal Mistrzostw Europy w judo, które odbywają się w Warszawie. Był to pożegnalny występ Kłys, kończącej sportową karierę.

Polki w pierwszej rundzie miały wolny los. Przy zgłoszeniach zaledwie siedmiu drużyn, oznaczało to, że nasza ekipa awansowała od razu do półfinału. W tej fazie turnieju trafiliśmy na Niemki. Z tą nacją zawsze toczyliśmy wyrównane pojedynki. Nie inaczej było dzisiaj. Na szczęście to Polki rozstrzygnęły starcie półfinałowe na swoją korzyść. Pokonały rywalki 3:2 i znalazły się w finale. W nim ich przeciwniczkami były Francuzki, które uchodziły za lekkie faworytki. Przedpojedynkowe przewidywania się sprawdziły i to reprezentantki Trójkolorowych wywiozą z Warszawy złoty medal. Kolejno w biało – czerwonych barwach swoje walki przegrywały: Karolina Pieńkowska, Julia Kowalczyk, Karolina Tałach, Sandra Lickun i Anna Załęczna. Nie udało się więc powtórzyć wyczynu sprzed roku z Kazania, jednak i tak należą się wielkie brawa dla naszych reprezentantek.

Dużo słabiej poszło męskiej części reprezentacji. Do rywalizacji drużynowej zgłoszeni zostali :  Aleksander Beta, Patryk Wawrzyczek, Mateusz Garbacz, Wiktor Mrówczyński, Łukasz Błach, Jakub Kubieniec, Patryk Ciechomski, Piotr Kuczera, Kamil Grabowski i Maciej Sarnacki. Pierwszy pojedynek był zarazem ostatnim, bowiem Polacy przegrali z Węgrami i pożegnali się z turniejem.

Medaliści rywalizacji drużynowej:

                              Kobiety                                           Mężczyźni
1. Francja  1. Gruzja
2. Polska 2. Rosja
3. Chorwacja 3. Węgry
3. Niemcy 4. Ukraina

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password