Judo – Mistrzostwa Europy: Pożegnalny indywidualny występ Kłys na plus

Kończąca karierę sportową Katarzyna Kłys spisała się najlepiej z naszych reprezentantów w drugim dniu Mistrzostw Europy w judo, które odbywają się w Warszawie. Polka dotarła do repasaży, ale ostatecznie uplasowała się tuż za podium. 

Występy biało – czerwonych na tatami zainaugurował Jakub Kubieniec (-81 kg). Niestety nie była to udana inauguracja, bowiem już pierwsza przeszkoda okazała się zbyt mocna. Polak przegrał przez waza-ari z Portugalczykiem Joao Martinho. Nieco lepiej poszło Damianowi Szwarnowieckiemu, który w drugiej rundzie pokonał przed czasem Serba Bojana Dosena. Nasz reprezentant w pełni kontrolował to starcie, mając przewagę optyczną i rzucając wcześniej rywala na waza-ari. Niestety w kolejnym pojedynku przyszła porażka. Szwarnowiecki uległ Rosjaninowi Alanowi Khubetsowowi i odpadł z turnieju.

Podobnie jak Szwarnowiecki, jedną wygraną walkę na swoim koncie zanotowała Karolina Tałach (-63 kg). Polka pokonała przez ippon w swoim pierwszym pojedynku Holenderkę Sanne Vermer. Kolejne starcie nie poszło po myśli naszej reprezentantki, która przegrała przed czasem z Brytyjką Alice Schlesinger. Niestety swoją inauguracyjną walkę przegrała Agata Ozdoba (-63 kg). W pierwszej rundzie miała ona wolny los. W drugiej okazała się słabsza od Austriaczki Kathrin Unterwurzacher.

Najlepiej z naszych kadrowiczów spisała się Katarzyna Kłys. Polka w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej zmierzyła się z Holenderką Nataschą Ausmą, która wcześniej wyeliminowała Belgijkę Gabriellę Willems. Nasza reprezentantka po ciężkim boju zdobyła złoty punkt w dogrywce. Ausma dostała w niej trzecią karę shido, co oznaczało jednoczesną dyskwalifikację. W pojedynku o półfinał Kłys walczyła z Chorwatką Barbarą Matić. Zwycięsko z tego starcia wyszła zawodniczka z Bałkanów, rzucając Polkę na waza-ari w dogrywce. Tym samym Polka trafiła do repasaży, w których skonfrontowała się z Bośniaczką Aleksandrą Samardzić. Rywalka nie sprawiła na szczęście Polce wielu problemów. Kłys rzuciła Bośniaczkę na waza-ari i stanęła przed szansą walki o brązowy medal. Niestety w decydującej potyczce młoda Francuzka Marie Eve Gahie po dobrej akcji zdołała chwycić Polkę w trzymanie i tym samym zapewniła sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Katarzyna Kłys ostatnie w swojej karierze Mistrzostwa Europy zakończyła zatem na dobrej, piątej lokacie.

Medalistki kobiety:

                            -63 kg kobiet                                  -70 kg kobiet
1. Tina Trstenjak (Słowenia) 1. Sanna van Dijke (Holandia)
2. Margaux Pinot (Francja) 2. Giovanna Scoccimarro (Niemcy)
3. Alice Schlesinger (Wielka Brytania) 3. Barbara Matić (Chorwacja)
3. Karin Unterwurzacher (Austria) 3. Marie Eve Gahie (Francja)

Medaliści mężczyźni:

                        – 73 kg mężczyzn                              -81 kg mężczyzn
1. Hidayat Heydarov (Azerbejdżan) 1. Alan Khubetsov (Rosja)
2. Musa Mogushkov (Rosja) 2. Dominic Ressel (Niemcy)
3. Tommy Macias (Szwecja) 3. Dominik Druzeta (Chorwacja)
3. Rustam Orujov (Azerbejdżan) 3. Aslan Lappinagov

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password