Judo – Mistrzostwa Europy: Sarnacki najwyżej z Polaków trzeciego dnia mistrzostw

Startujący w najcięższej kategorii wagowej, Maciej Sarnacki jako jedyny z Polaków awansował do półfinału Mistrzostw Europy, które odbywają się w Warszawie. Pozostali nasi reprezentanci spisali się przeciętnie.

Sarnacki (+100 kg) zaczął rywalizację od zwycięstwa przez ippon nad Austriakiem Danielem Allerstoferem. Wygrana zajęła mu 2 min i 47 s.  Jeszcze szybsze zwycięstwa niż nad Austriakiem, Polak odniósł w kolejnych pojedynkach. Najpierw w nieco ponad półtorej minuty uporał się z Węgrem Barną Borem, a potem w dwie i pół minuty pokonał Bośniaka Haruna Sadikovicia. W półfinale nie poszło już tak dobrze. Sarnacki uległ Gruzinowi Adamowi Okruashviliemu. Rywal rzucił go dwukrotnie na waza-ari. Polakowi pozostała walka o brązowy medal. Nie potoczyła się ona po myśli Sarnackiego, który przegrał przez ippon z Czechem Lukasem Krpalkiem. Ostatecznie naszemu reprezentantowi przypadła piata lokata.

Drugi z Polaków startujący w tej kategorii wagowej, Kamil Grabowski, najpierw wygrał z Turkiem Semihem Adiyamanem przez ippon, a potem poniósł szybką porażkę z wczesniej wspomnianym Gruzinem Guramem Tushishvilim.

W kategorii do 90 kg słabo spisali się Polacy, którzy wygrali łącznie jedną walkę.  Piotr Kuczera, na którego bardzo liczyliśmy, w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej nasz reprezentant po dogrywce pokonał Słowaka Petera Zilkę. W ćwierćfinale uległ na waza-ari Rosjaninowi Khusenowi Khalmurzaevowi. Patryk Ciechomski przegrał swoją inauguracyjną walkę z Estończykiem Klenem Kristoferem Kaljulaidem.

Swoje pierwsze walki przegrali także: Jakub Wójcik (-100 kg) oraz jedyna nasza reprezentantka dzisiaj Beata Pacut startująca w kategorii do 78 kg.

Medalistki ME w judo podczas trzeciego dnia:

                                  kobiety do 78 kg kobiety powyżej 78 kg
1. Audrey Tcheumeo (FRA) 1. Maryna Slutskaya (BLR)
2. Guusje Steenhuis (NED) 2.Svitlana Iaromka (UKR)
3.Abigel Joo (HUN) 3.Carolin Weiss (GER)
3. Natalie Powell (GBR) 3.Larisa Ceric (BIH)

Medaliści ME w judo podczas trzeciego dnia:

 mężczyźni do 90 kg  mężczyźni do 100 kg  mężczyźnie powyżej 100 kg
1. Aleksandar Kukolj (SRB) 1. Elkhan Mammadov (AZE) 1. Guram Tushishvili (GEO)
2. Axel Clerget (FRA) 2. Cyrille Maret (FRA) 2. Adam Okruashvili (GEO)
3.Beka Gviniashvili (GEO) 3. Kirił Denisow (RUS) 3. Roy Meyer (NED)
3.Khusen Khalmurzaev (RUS) 3. Kazbek Zankishiev (RUS) 3. Lukas Krpalek (CZE)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password