Judo – Mistrzostwa Świata: Bez medalu w zmaganiach drużynowych

Polska drużyna mieszana dotarła do II rundy Mistrzostw Świata w Budapeszcie, ale na tym etapie zakończyła swój występ. Nasi reprezentanci ulegli 1:5. Był to ostatni akcent biało – czerwonych w tym czempionacie. Był to jednocześnie debiut nowego formatu zmagań drużynowych.

Do tej pory rywalizacja zespołów była przeprowadzana z podziałem na turnieje drużynowe kobiet i mężczyzn. Jednak w związku z pojawieniem się turnieju łączonego obu płci w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio, wprowadzono ten format rywalizacji również na MŚ. Zmagania będą przeprowadzane są w kategoriach -57 kg, – 70 kg, + 70 kg u kobiet oraz -73 kg, -90 kg i + 90 kg u mężczyzn.

W pierwszym meczu dzisiejszego turnieju Polacy pokonali Chiny. W II rundzie przyszło im się zmierzyć z Brazylią i to zawodnicy z Ameryki Południowej byli faworytami tego starcia. Przewidywania przed tą rywalizacją się sprawdziły i to reprezentanci Canarinhos zwyciężyli 1:5. Wynik nie odzwierciedla jednak przebiegu walk.

Jedyny punkt dla naszej kadry zdobył Maciej Sarnacki (+90), który pokonał przez ippon srebrnego medalistę kategorii powyżej 100 kg Davida Mourę. Bardzo wyrównane pojedynki stoczyli też: Anna Borowska (przegrała przez waza-ari z Rafaelą Silvą, jednak była bardzo aktywna i rywalka miała na swoim koncie dwie kary shido), Wiktor Mrówczyński ( przegrał przez ippon w dogrywce z Marcelo Continim, wcześniej obaj judocy mieli po 2 kary shido) oraz Piotr Kuczera ( przegrał przez waza-ari z Eduardo Bettonim). Nieco mniej do powiedzenia w swoich walkach miały Karolina Tałach (przegrała przez ippon z 7. zawodniczką kategorii poniżej 70 kg Marią Portelą) i Anna Załęczna (przegrała przez ippon z Marią Altheman).

To był ostatni akcent biało – czerwonych na tych mistrzostwach. Dorobek reprezentacji Polski to jeden brązowy medal Agaty Ozdoby w kategorii do 63 kg.

Wyniki ostatniego dnia MŚ w Budapeszcie:

Turniej drużynowy
1. Japonia
2. Brazylia
3.Francja
3. Korea Południowa
5.Rosja
5. Kanada
7. Niemcy
7. Gruzja

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password