Judo – MME: Katastrofalny występ Polaków w pierwszym dniu

Tylko jedną walkę wygrali reprezentanci Polski w pierwszym dniu Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w Tel Avivie. Sztuki tej dokonał Adrian Wala startujący w kategorii do 60 kg.

W piątek na tatami pojawiło się pięcioro naszych kadrowiczów: Adrian Wala (-60 kg), Patryk Wawrzyczek (-66 kg), Wiktor Mrówczyński (-73 kg) oraz Anna Borowska i Julia Kowalczyk (-57 kg). Z tego grona tylko ten pierwszy zdołał zwyciężyć choćby w jednym pojedynku. Wala w 1/32 finału pokonał przez wazari Ormianina Vahagna Hovsepyana. Wcześniej obaj zawodnicy zapisali na swoim koncie po yuko. Niestety było to jedyne zwycięstwo odniesione przez reprezentanta Polski podczas pierwszego dnia rywalizacji. W 1/16 finału Wala trafił na Mołdawianina Nicolae Foce, który okazał się lepszy, wygrywając walkę przed czasem.

Pozostali nasi reprezentanci przegrali swoje inauguracyjne pojedynki. Wawrzyczek okazał się słabszy od Izraelczyka Alexandra Raskopine, natomiast Mrówczyński uległ Cypryjczykowi Roudolfowi Kurtidesowi. W turnieju pań Anna Borowska nie uporała się z reprezentantką gospodarzy Adi Grossman, a  Julia Kowalczyk nie była w stanie pokonać Białorusinki Ulyany Minenkovej.

Miejmy nadzieję, że jutrzejszy dzień przyniesie nam lepsze wyniki Polaków.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password