Judo – MŚ kadetów: Nieudany początek mistrzostw dla naszej reprezentacji

Pierwszego dnia światowego czempionatu kadetów w Santiago de Chile ujrzeliśmy tylko jedną reprezentantkę Polski – Nikolę Szlachtę (-44 kg). Trzeba otwarcie powiedzieć – był to występ wielce rozczarowujący.

Do Ameryki Południowej wybrała się piątka Polaków – Nikola Szlachta (-44 kg), Marta Kuraś (-48 kg), Natalia Kropska (-57 kg), Kinga Wolszczak (+70 kg) oraz nasz jedynak w gronie mężczyzn – Adam Stodolski (-73 kg).

Przyzwyczailiśmy się, że zmagania juniorów często rządzą się swoimi prawami i nie należy zbytnio przykładać wagi do wcześniej uzyskanych wyników. Mimo wszystko, spodziewaliśmy się nieco więcej po Nikoli Szlachcie, która miesiąc temu zdobyła brązowy medal ME kadetów.

Polka z powodu rozstawienia w pierwszej rundzie miała wolny los. W kolejnej fazie zmagań zmierzyła się z Francuzką Lizą Gateau, która na inaugurację pokonała przez ippon Meksykankę Josseline Clement. Już pierwsza przeszkoda na MŚ okazała się niestety nie do przejścia dla naszej reprezentantki. Zawodniczka ,,Trójkolorowych” wykonała dwie akcje punktowane na waza-ari, na które Polka nie była w żaden sposób w stanie odpowiedzieć. Tym samym już na pierwszej walce Nikola Szlachta zakończyła swoją przygodę z turniejem.

Medaliści pierwszego dnia MŚ kadetów:

Mężczyźni:

                -50 kg                               – 55 kg
1. Aldi de Oliveira (BRA) 1. Mihrac Akkus (TUR)
2. Maksud Ochilov (UZB) 2. Luka Kapanadze (GEO)
3. Csanad Feczko (HUN) 3. Abrek Naguchev (RUS)
3. Daan Moes (NED) 3. Hitoyoshi Sumi (JPN)

Kobiety:

              -40 kg -44kg
1. Marina Worobiewa (RUS) 1. Haruka Kawabata (JPN)
2. Ivana Nikolić (MNE) 2. Jong Hung Kim (PRK)
3. Anastasja Balaban (UKR) 3. Amanda Arraes (BRA)
3. Jente Verstraeten (BEL) 3. Carlotta Avanzato (ITA)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password