Judo – MŚ kadetów: Srebro Natalii Kropskiej podczas trzeciego dnia rywalizacji!

Natalia Kropska została srebrną medalistką Mistrzostw Świata kadetów w Santiago de Chile w kategorii do 57 kg. Polka w finałowym pojedynku uległa reprezentantce Korei Południowej Juhee Kim. Dobry występ zanotował też nasz jedynak w gronie mężczyzn Adam Stodolski (-73 kg), który uplasował się na piątej pozycji.

Kropska rozpoczęła zawody od łatwo wygranej walki z Kazaszką Khanifą Tuugushevą. W kolejnej rundzie Polka zmierzyła się z Amerykanką Sarą Golden. Zawodniczka zza Oceanu zaskoczyła naszą reprezentantkę rzutem na waza-ari, ale Kropska odpowiedziała trzema punktami za tą technikę, tym samym kończąc starcie siedem sekund przed regulaminowym czasem walki. W pojedynku o półfinał Polka stoczyła ciężki bój z Chorwatką Larą Cvjetko. O zwycięstwie naszej zawodniczki zadecydował punkt za waza-ari zdobyty w 56 sekundzie dogrywki.

W 1/2 finału Kropska pokonała Japonkę Harukę Nakayę. W finale niestety nasza reprezentantka uległa przez ippon Koreance z Południa Juhee Kim i tym samym zdobyła srebrny medal MŚ.

Adam Stodolski (-73 kg) rozpoczął rywalizację od drugiej rundy, bowiem w pierwszej miał wolny los. Rywalem Polaka był Włoch Mattia Prosdocimo. Nasz reprezentant pokonał przeciwnika przez waza-ari, mimo że miał na swoim koncie dwie kary shido. W następnym pojedynku Stodolski szybko rozprawił się (w 42 sekundy) z Kolumbijczykiem Juanem Alvarezem. W walce o półfinał przyszło mu się zmierzyć Australijczykiem Urosem Nikoliciem. Nie było to łatwe starcie, ale najważniejsze, że zakończyło się wygraną Polaka.

Niestety na półfinale zakończyła się zwycięska seria Stodolskiego. Najpierw uległ on bardzo szybko w półfinale Gruzinowi Lashy Beukariemu, a następnie nie dał rady po bardzo długim i wyczerpującym boju Turkowi Muhammedowi Kocowi. Ostatecznie nasz reprezentant uplasował się na 5. pozycji.