Judo – MŚJ: Dwie wygrane walki biało – czerwonych

Trzy Polki oglądaliśmy podczas drugiego dnia rywalizacji w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbywają się w Zagrzebiu. Zgodnie, po jednej walce wygrały Klaudia Cieślik (-52 kg) oraz Anna Dąbrowska (-57 kg). Lekkie rozczarowanie przeżyliśmy w związku z występem Julii Kowalczyk (-57 kg).

Klaudia Cieślik rozpoczęła zmagania od 1/16 finału, gdzie zmierzyła się z Mongolką Munkhjargal Baatar. Polce udało wykonać się rzut na waza-ari, który ostatecznie zadecydował o zwycięstwie naszej reprezentantki. Niestety później przyszła szybka porażka z Japonką Chishimą Umą, która awansowała do finału tej kategorii wagowej.

Największe nadzieje wiązaliśmy z dzisiejszym występem Julii Kowalczyk, która została już w tym roku brązową medalistką MEJ. Zawodniczka KS Polonii Rybnik uległa jednak już w pierwszym swoim pojedynku (przyp. red. zaczynała od 1/16 finału, w I rundzie była rozstawiona) Chorwatce Tihei Topolovec . Trzeba jednak powiedzieć, że to była bardzo pechowa porażka, a rywalka wygrała w dogrywce dzięki karze shido nałożonej na Polkę.

Druga z biało – czerwonych startująca w tej samej kategorii wagowej, Anna Dąbrowska, podobnie jak Kowalczyk zakończyła zmagania na 1/16 finału. Dąbrowska w I rundzie pokonała przez waza-ari Marokankę Yousrę El Bouhairi, natomiast w kolejnej fazie rywalizacji uległa Koreance Jisu Kim.

Medaliści i medalistki drugiego dnia MŚJ w Zagrzebiu:

Kobiety:

– 52 kg -57 kg
1. Uta Abe (JPN) 1. Haruka Funakubo (JPN)
2. Chishima Maeda (JPN) 2. Enkhrillen Lkhagvatagoo (MGL)
3. Nazakat Azizova (AZE) 3. Jisu Kim (KOR)
3. Cleonia Raciu (ROU) 3. Mina Libeer (BEL)

Mężczyźni:

– 66 kg – 73 kg
1. Daniel Cargnin (BRA) 1. Hidayat Heydarov (AZE)
2. Artyom Shturbabanin (UZB) 2. Bilal Ciloglu (TUR)
3. Somon Makhmadbekov (TJK) 3. Tato Grigalashvili (GEO)
3. Bagrati Niniashvili (GEO) 3. Didar Khamza (KAZ)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password