Judo – MŚJ: Pierwszy dzień bez udziału Polaków, największymi wygranymi Japończycy

W Zagrzebiu rozpoczął się światowy czempionat juniorów w judo. Na starcie zawodów mamy dziewięcioro biało – czerwonych, lecz żadnego z nich nie ujrzeliśmy podczas pierwszego dnia mistrzostw.

Początkowo Mistrzostwa Świata Juniorów miały odbyć się w Korei Północnej, ale ze względu na bardzo napiętą sytuację polityczną zdecydowano przenieść się zawody do stolicy Chorwacji. Pierwszego dnia czempionatu nie ujrzeliśmy naszych reprezentantów, lecz to nie oznacza, że nie było emocji.

Tradycyjnie za faworytów mistrzostw uchodzą Azjaci, głównie Japończycy. I już pierwszego dnia rywalizacji mieliśmy potwierdzenie tych przewidywań. Dwoje przedstawicieli Kraju Kwitnącej Wiśni święciło triumfy. Wśród kobiet w kategorii 44 kg najlepsza okazała się Nina Kuboi, a w gronie mężczyzn w kategorii do 66 kg zwyciężył Taigo Sugimoto, a jego kolega z kadry Genki Koga stanął na najniższym podium. Dwa pozostałe złota zgarnęli reprezentanci: Holandii Amber Gersjes (-48 kg) oraz Gruzji Jaba Papinashvili (-55 kg).

Jutro na tatami w Zagrzebiu zaprezentuje się m.in Julia Kowalczyk (-57 kg), która jest jedną z naszych największych nadziei medalowych podczas tych mistrzostw.

Medalistki i medaliści pierwszego dnia MŚJ:

Kobiety:

-44 kg -48 kg
1. Nina Kuboi (JPN) 1. Amber  Gersjes (NED)
2. Abiba Abuzhakyanova (KAZ) 2. Laura Martinez Abelenda (ESP)
3. Kristina Bulgakowa (RUS) 3. Melissa Hurtado Munoz (CUB)
3. Lois Petit (BEL) 3. Marusa Stangar (SLO)

Mężczyźni:

-55 kg – 60 kg
1. Jaba Papinashvili (GEO) 1. Taigo Sugimoto (JPN)
2. Natig Gurbanili (AZE) 2. Karamat Huseynov (AZE)
3. Unubold Lkhagvajamts (MGL) 3. Amarbold Jagvaraldorj (MGL)
3. Bauyrzhan Narbayev (KAZ) 3. Genki Koga (JPN)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password