Judo – Puchar Europy: Dwa podia na zakończenie zmagań w Bratysławie

Drugi dzień Pucharu Europy przyniósł nam kolejne medale biało – czerwonych. Na najniższym stopniu podium stanęli Rafał Kozłowski (-90 kg) oraz Urszula Hofman (-70 kg). Ponadto kilkoro z naszych reprezentantów uplasowało się na miejscach punktowanych.

Kozłowski do półfinału szedł jak burza. Stoczył trzy pojedynki i wszystkie rozstrzygnął przed czasem. Najłdłuższe starcie zajęło mu 1 minutę i 47 sekund. Polak w pokonanym polu zostawił Chorwata Jure Cubelicia, Włocha Raffaelle D’ Alessandro i Czecha Radima Knapka. Kozłowski w 1/2 finału musiał niestety uznać wyższość Słowaka Petera Zilki. Na szczęście w pojedynku o brąz nasz reprezentant wygrał na waza-ari z Holendrem Basem van Empelenem.

W kategorii do 70 kg wystartowało tylko 7 zawodniczek, w tym…3 Polki. Najlepiej spisała się Urszula Hofman, która zwyciężyła w dwóch walkach i wystarczyło jej to do zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium.

Na miejscach punktowanych dzisiejszą rywalizację skończyli: Damian Stępień (-81 kg – 7. miejsce), Tomasz Tałach (5. miejsce) i Michał Dudek (7. miejsce – obaj +100 kg), a także Patrycja Lorenc (5. miejsce) i Aleksandra Grygiel (7. miejsce – obie -70 kg).