Judo – European Cup: Katowice pod znakiem brązu

Aleksander Beta i Patryk Wawrzyczek zdobyli brązowe medale w rywalizacji do 66 kg podczas Pucharu Świata, który odbywa się w Katowicach. Pozostali nasi reprezentanci startujący pierwszego dnia zajęli gorsze lokaty.

Patryk Wawrzyczek w I rundzie miał wolny los. W kolejnej fazie zmagań stoczył bardzo ciężki pojedynek z Marokańczykiem Imadem Bassou, który rozstrzygnął na swoją korzyść po 7 minutach i 44 sekundach, rzucając przeciwnika na ippon. Znacznie szybciej uporał się z następnym rywalem Kazachem Bauyrzhanem Sagyngaliulym, którego pokonał przed czasem. W walce o półfinał doszło do bratobójczego starcia z Aleksandrem Betą, który wcześniej zwyciężył Izraelczyka Amira Dante, Czarnogórca Jusufa Nurkovicia oraz Ukraińca Karo Marandiana. W ,,polsko – polskim” pojedynku także okazał się lepszy, pokonując Wawrzyczka przez waza-ari. Wawrzyczek tym samym trafił do repasaży. W ich pierwszej rundzie okazał się zdecydowanie lepszy od Brytyjczyka Gregga Vareya, trzykrotnie rzucając rywala na waza-ari. W półfinale gorzej poradził sobie Beta, który przegrał przed czasem z Ukraińcem Geworgiem Kaczatrianem. Oznaczało to, że obaj nasi reprezentanci będą walczyć o brązowe medale. Wyszli z tych starć zwycięsko. Beta pokonał Austriaka Andreasa Tiefgrabera, a Wawrzyczek okazał się lepszy od Hiszpana Alberta Martina Gaitero.

Dobrze zaprezentował się też Michał Bartusik, który wygrał dwie walki.  Piotr Kokosza, Maciej Zacheja i Patryk Kastner startujący także w tej kategorii wagowej przegrali swoje inauguracyjne pojedynki.

Nieco gorzej poszło Polakom startującym w innych wagach. W kategorii do 60 kg nasi reprezentanci wygrali tylko dwie walki za sprawą Adriana Wali, który w I rundzie pokonał przez ippon Belga Adriena Quertinmonta. W następnej fazie zmagań uporał się z Holendrem Basem Koffijbergeim, rzucając rywala przez waza-ari. Niestety potem uległ Kazachowi Abylaikhanowi Sharatovowi. Sebastian Soyka, Patryk Łoziak, Marek Wawrzkiewicz i Bartłomiej Garbacik odpadli na pierwszych swoich przeszkodach.

Słabo spisali się nasi kadrowicze w kategorii do 73 kg. Jedną walkę wygrał Maciej Krogulski, który okazał się lepszy od  Albańczyka Armando Mollosmana.  Wiktor Mrówczyński zwyciężył w dwóch, pokonując Kazacha Suiinbaya i Austriaka Wagnera. Ksawery Morka, Arkadiusz Kisielewicz, Jacek Brysz, Paweł Zagrodnik, Tomasz Czerniawski, Mateusz Garbacz okazali się słabsi od swoich pierwszych rywali.

Wyniki pierwszego dnia

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password