Judo – Puchar Europy: Życiowy sukces Golusa, bardzo dobre występy biało – czerwonych!

45 – osobowa reprezentantacja Polski udała się do Bratysławy na Puchar Europy w judo. Pierwszy dzień zawodów był bardzo udany dla biało – czerwonych. W kategorii do 66 kg triumfował Łukasz Golus, a ponadto czworo naszych zawodników stanęło na podium.

Łukasz Golus (-66 kg) zaczął rywalizację od zwycięskiego pojedynku drugiej rundy z Ukraińcem Oleksandrem Moiseiem. W kolejnej walce nasz reprezentant po dogrywce okazał się lepszy od Węgra Akosa Barthy. W półfinale Polak okazał się lepszy na waza-ari od Włocha Biagio Stefanelliego. Finał był najlepszym starciem w wykonaniu Golusa. Biało – czerwony potrzebował 1 minuty i 41 sekund by pokonać Serba Iliję Ciganovicia. Warto nadmienić, że Jacek Brysz startujący w tej samej kategorii wagowej zajął trzecią pozycję.

Na najniższym stopniu podium stanęli także Joanna Stankiewicz (-48 kg), Karolina Pieńkowska (-52 kg) i Bartłomiej Garbacik (-60 kg). Kilkoro z naszych reprezentantów zajęło także miejsca punktowane. Katarzyna Wiszniewska (-48 kg) uplasowała się na 5. pozycji, natomiast siódme lokaty zajęli: Angelika Szymańska (-63 kg) oraz Bartosz Dobranowski i Arkadiusz Makarewicz (obaj -66 kg).