Już bez Polaków w Mysłowicach

Wszyscy Polacy występujący w FIVB World Tour w siatkówce plażowej w Mysłowicach pożegnali się z zawodami.

W piątek na kąpielisku "Słupna" oglądaliśmy dwie polskie pary. Kądzioła/Szałankiewicz ulegli przed południem Kazachom Sidorenko/Diachenko 0:2 (15:21, 22:24) i zostali sklasyfikowani na miejscach 17-24.

Najlepiej spisali się Kosiak i Prudel. Polacy pokonali Szwedów Brinkborga i Gunnarssona 2:0 (21:19, 21:14) i awansowali do dalszych gier.

Niestety tuż po 14:00 Polacy pożegnali się z turniejem. Biało-czerwoni nie byli w stanie przeciwstawić się faworyzowanym Chińczykom Wu/Xu. Ulegli im 0:2 (17:21, 15:21). Mimo, że stosunkowo szybko z turniejem pożegnali się biało-czerwoni, trybuny nie pustoszały.

Popołudniu kapitalne widowsko stworzyły pary grające o awans do półfinału.

W pierwszym meczu brazylijska para Cunha/Ricardo pokonała Amerykanów Gibba i Rosenthala 2:1. Spotkanie trzymało w napięciu do końca, jednak lepsi okazali się faworyci trybun – Brazylijczycy.

Awans do 1/2 finału zapewniła sobie także inna brazylijska para. Araujo i Pedro również po tie-breaku pokonali Holendrów Nummerdora i Schuilego. Pomarańczowi przegrali ten mecz na własnie życzenie. Prowadzili w kluczowym secie 14:12, by przegrać 15:17. Mecz zachwycił przede wszystkim kapitalnymi serwisami z obu stron.

Jutro w Mysłowicach poznamy finalistów turnieju.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password