Kajakarstwo górskie – Mistrzostwa Europy: Bez polskiego medalu w ostatnim dniu zawodów

Na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie dzisiejszy dzień był ostatnim akcentem rywalizacji. Oglądaliśmy finały kajakowych jedynek kobiet oraz kanadyjkowych jedynek mężczyzn. W tej pierwszej rywalizacji Klaudia Zwolińska zajęła 9. lokatę.

Ostatni dzień Mistrzostw Europy przyniósł tylko dwa rozstrzygnięcia medalowe. Najpierw obserwowaliśmy półfinały w K1 kobiet i C1 mężczyzn. W pierwszej z tych rywalizacji mogliśmy oglądać jedyną Polkę – Klaudię Zwolińską. Polka zaliczyła szybki przejazd i nawet cztery karne sekundy nie przeszkodziły jej z awansu do finału z 8. miejsca (101,76). W półfinale triumfowała Niemka Corina Kuhnle (95,42) przed Austriaczką Lisą Leitner(95,43) i reprezentantką gospodarzy Evą Tercelj (98,09). W półfinale kanadyjkarzy najlepsi okazali się Słoweńcy – Benjamin Savsek przed  Luką Bozicem. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Thomas Koechlin.

W finale kobiet niestety tym razem nie cieszyliśmy się z medali. Klaudia Zwolińska zaliczyła aż 54 sekundy kary i została ostatnią sklasyfikowaną (9. miejsce) z czasem 163,47. Zwyciężyła ponownie Corina Kuhnle (95,37) przed Włoszką Stefanie Horn i Francuzką Marie-Zelii Lafront. W pojedynku kanadyjkarzy działy się bardzo ciekawe rzeczy. W przeciwieństwie do półfinału, gdzie dominowali gospodarze, tym razem wyższość okazali… Słowacy. Złoto przypadło Alexandrowi Slafkovskiemu, brąz słynnemu Michałowi Martikanowi. Rodaków przedzielił srebrny medalista Thomas Koechlin.