Kajakarstwo górskie – Mistrzostwa Europy: Bez polskiego medalu w ostatnim dniu zawodów

Na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie dzisiejszy dzień był ostatnim akcentem rywalizacji. Oglądaliśmy finały kajakowych jedynek kobiet oraz kanadyjkowych jedynek mężczyzn. W tej pierwszej rywalizacji Klaudia Zwolińska zajęła 9. lokatę. 

Ostatni dzień Mistrzostw Europy przyniósł tylko dwa rozstrzygnięcia medalowe. Najpierw obserwowaliśmy półfinały w K1 kobiet i C1 mężczyzn. W pierwszej z tych rywalizacji mogliśmy oglądać jedyną Polkę – Klaudię Zwolińską. Polka zaliczyła szybki przejazd i nawet cztery karne sekundy nie przeszkodziły jej z awansu do finału z 8. miejsca (101,76). W półfinale triumfowała Niemka Corina Kuhnle (95,42) przed Austriaczką Lisą Leitner(95,43) i reprezentantką gospodarzy Evą Tercelj (98,09). W półfinale kanadyjkarzy najlepsi okazali się Słoweńcy – Benjamin Savsek przed  Luką Bozicem. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Thomas Koechlin.

W finale kobiet niestety tym razem nie cieszyliśmy się z medali. Klaudia Zwolińska zaliczyła aż 54 sekundy kary i została ostatnią sklasyfikowaną (9. miejsce) z czasem 163,47. Zwyciężyła ponownie Corina Kuhnle (95,37) przed Włoszką Stefanie Horn i Francuzką Marie-Zelii Lafront. W pojedynku kanadyjkarzy działy się bardzo ciekawe rzeczy. W przeciwieństwie do półfinału, gdzie dominowali gospodarze, tym razem wyższość okazali… Słowacy. Złoto przypadło Alexandrowi Slafkovskiemu, brąz słynnemu Michałowi Martikanowi. Rodaków przedzielił srebrny medalista Thomas Koechlin.

Półfinał z udziałem PolkI:

  1. Klaudia Zwolińska – 101,76 – awans do finału

Finały:

K1 kobiet:

1.Corina Kuhnle – Austria – 95,37
2. Stefanie Horn – Włochy – 96,38
3. Maria-Zelia Lafont – Francja – 96,94
=================================
9. Klaudia Zwolińska – Polska – 163,47

C1 mężczyzn:

1. Alexander Slafkovsky – Słowacja – 88,92
2. Thomas Koechlin – Szwajcaria – 91,63
3. Michal Martikan – Słowacja – 93,82

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password