Kajakarstwo górskie – PŚ: Bezbarwny start na zakończenie słabego sezonu

W hiszpańskim La Seu d’Urgell zakończył się drugi dzień rywalizacji w finałowych zawodach PŚ w kajakarstwie górskim. Ostatnie medale w tym sezonie rozdano w konkurencji kajakarzy. Niestety żaden z naszych reprezentantów nie awansował do finału. Przypomnijmy, że dokładnie 25 lat temu w Seu kajakarstwo górskie powróciło do programu igrzysk po 20-letniej przerwie. Miało to miejsce podczas igrzyskach olimpijskich w Barcelonie 92′.

Embed from Getty Images

W konkurencji kajakarzy (K1) zwyciężył Słoweniec Peter Kauzer. Wicemistrz olimpijski z Rio osiągnął rezultat w finale – 86.96, pokonując drugiego w stawce Francuza Borisa Neveu różnicą zaledwie 0.04s. Trzecią lokatę wywalczył Jiri Prskavec. Czech popełnił jeden błąd przy pokonywaniu bramki za co został ukarany 2 punktami karnymi (2s). W końcowym rozrachunku stracił do Krauzera 1.73s.

Niezbyt dobrze w półfinale poradzili sobie reprezentanci Polski. Najlepszy z biało-czerwonych, Michał Pasiut uzyskał 15. lokatę. Trzy lokaty niżej sklasyfikowany został Mateusz Polaczyk, natomiast Dariusz Popiela zajął 26. pozycję.

W końcowej klasyfikacji zwyciężył Czech Vit Prindis (292 pkt.), przed Niemcem Sebastianem Schubertem (266) i Słoweńcem Peterem Kauzerem (251). Najwyżej sklasyfikowany z Polaków, Dariusz Popiela zgromadził 110 punktów (27. miejsce).

Medale rozdano dziś także w kanadyjkowych dwójkach (C2). Z bardzo dobrej strony przed hiszpańską publicznością pokazały się pary niemieckie. Zwyciężyli Behling i Becker (102.81), przed swoimi rodakami – dwójką Schroeder/Bettge (+1.00). Na trzeciej lokacie start zakończyli Francuzi – Klauss/Peche (+1.35). Polacy, podobnie jak w całym sezonie nie startowali.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ  przypieczętowali dziś Behling i Becker. Niemcy zgromadzili na koncie 312 punktów i wyprzedzili różnicą 2 punktów, Czechów, Kaspara i Sindlera. Na trzeciej lokacie sezon zakończyli Francuzi – Klauss i Peche (300).