Kajakarstwo górskie – PŚ: Finał Majerczaka na zakończenie zmagań w Ivrea

Grzegorz Majerczak wywalczył 9. lokatę w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim (C1), które od piątku odbywają się we włoskim Ivrea. Polski kanadyjkarz specjalizuje się w konkurencji C2, w której startuje w parze z Michałem Wierciochem. Tym razem spróbował swoich sił w jedynkach. Jak się okazało – z bardzo dobrym skutkiem.

Młodzieżowy mistrz świata w C2 awansował do ścisłego finału dość szczęśliwie. W półfinale uzyskał 10. rezultat, czyli ostatni, który premiował awansem. Wychowanek Pienin Szczawnica pokonał 11-stego w stawce Włocha Cipressi różnicą zaledwie jednej setnej sekundy!

W finale, mimo słabszego czasu, Majerczak zdołał poprawić swoją pozycję o jedną lokatę. Stało się to głównie za sprawą fatalnego błędu Włocha Ivaldi, który ominął jedną z bramek (50 punktów karnych). Grzegorz zakończył start z czasem 116.30, tracąc aż 25.20 sekundy do zwycięzcy – Niemca Siderisa Tasiadisa (91.10). Drugą i trzecią lokatę wywalczyli reprezentanci Słowacji – Aleksander Slafkovsky (+0.87) i Matej Benus (+3.07).

Embed from Getty Images

Na etapie półfinału odpadł olimpijczyk z Rio, Grzegorz Hedwig. Polak uplasował się na 23. lokacie. Eliminacji nie przebrnął Michał Kołomański.

W konkurencji kajakarek (K1) złoty medal wywalczyła Niemka Ricarda Funk (97.80). Na drugiej lokacie uplasowała się Australijka Jessica Fox (+1.14), natomiast trzecią pozycję wywalczyła Lisa Leitner z Austrii (+1.64). Na starcie w Ivrea pojawiły się dwie Polki. Zarówno Joanna Mędoń (19. miejsce), jak i Klaudia Zwolińska (28.) odpadły z dalszej rywalizacji na etapie półfinału.