Kajakarstwo górskie – PŚ: Przyzwoity występ Okręglaka w finale K1

Maciej Okręglak wywalczył 7. lokatę w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim, które odbywają się we włoskim Ivrea. Zawodnik Startu Nowy Sącz jako jedyny z Polaków zdołał awansować do sobotniego finału. Dziś rozdano medale w trzech konkurencjach.

Maciej dobrze zaprezentował się już podczas porannego półfinału. Olimpijczyk z Rio uzyskał wynik 89.19, jedynie o 1.25s gorszy od najlepszego wyniku Francuza Madore (87.92). Polak zakończył walkę o finał na 5. miejscu, co dawało u pewny awans.

W samym finale Maciek popełnił jeden błąd przy pokonywaniu bramki. Został ukarany 2 karnymi punktami. W konsekwencji zajął bardzo dobrą, 7. lokatę z czasem 93.60  (+6.45). Złoto wywalczył Czech Vit Prindis (87.15), srebro Amerykanin Michal Smoleń (+0.29), natomiast brąz – Peter Kauzer (+2.16).

Embed from Getty Images

Niestety sztuka awansu do finału nie udała się pozostałej dwójce naszych kajakarzy (K1). Osiemnastą lokatę w półfinale wywalczył Michał Pasiut, natomiast Dariusz Popiela był 34. Łącznie w półfinale wystartowało 40. zawodników.

W finale kanadyjkowych dwójek (C2) zwyciężyli reprezentanci Słowacji – kuzyni Ladislav i Peter Skantar z czasem 100.99. Aktualni mistrzowie olimpijscy pokonali m. in. drugą w stawce parę niemiecką – Behling/Becker (+1.55) oraz trzecich Francuzów Klauss/Peche (+2.15). W Ivrea na starcie zabrakło polskich par.