Kajakarstwo górskie – Puchar Świata: Bez polskich sukcesów w Augsburgu

Augsburg był areną drugich zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w tym sezonie. W Niemczech startowało kilku reprezentantów Polski, ale ostatecznie skończyło się tylko na jednym polskim finale – Natalii Pacierpnik.

Bardzo słabo w piątek swoje starty zaczęli nasi kajakarze w K1. W pierwszym przejeździe Maciej Okręglak zajął dopiero 35. Miejsce, Mateusz Polaczyk zaliczył ponad 50-sekundową karę i był 64., a Dariusz Popiela popłynął właściwie identycznie i uplasował się za kolegą z reprezentacji. Lepszy był drugi przejazd, gdzie świetnie popłynął Popiela, przegrywając tylko z Francuzem Mathieu Biazizzo. Niestety, znowu sporo do kwalifikacji zabrakło 39. Polaczykowi i 41. Okręglakowi. W sobotę odbyły się półfinały, w których jako jedyny popłynął Popiela, ale zaliczył on karę 50 sekund i nie miał szans na awans – podzielił on los kolegów i zajmując 30. miejsce odpadł z rywalizacji.

Słabszego występu kajakarzy, nie powtórzyły w tej samej specjalności panie. Już z pierwszego przejazdu do dalszej fazy dostały się 15. Klaudia Zwolińska i 19. Natalia Pacierpnik. Trochę słabo poszło Joannie Mędoń, która była 43., co zmusiło ją do szukania szansy w drugim przejeździe. Polka była tego bardzo blisko, ale gdyby nie dwie sekundy kary, jakie zainkasowała na trasie, miałaby spore szanse na awans. Tak skończyło się tylko na 14. lokacie. W półfinale dużo szczęścia miała Pacierpnik, która do decydującego przejazdu zakwalifikowała się z ostatniego – 10. miejsca, notując do zwyciężczyni półfinałów Ricardy Funk stratę ponad 6 sekund. Do finału nie udało się zakwalifikować Klaudii Zwolińskiej. W finale tej konkurencji Natalia Pacierpnik płynęła jako pierwsza i zaprezentowała się przyzwoicie. Była jedną z siedmiu zawodniczek, które na trasie uniknęły kary i zajęła 7.  miejsce.

Tylko jednego Polaka mogliśmy oglądać w decydującej fazie wyścigu kanadyjkarzy. Grzegorz Hedwig solidnie pojechał pierwszy przejazd i zajął 17. Miejsce. Słabiej poszło Piotrowi Szczepańskiemu, który w pierwszym przejeździe był 36., a w drugim 31. W półfinale Hedwig zajął jednak dopiero 21. miejsce i odpadł z rywalizacji.