Kajakarstwo: Karolina Naja spodziewa się dziecka

W sierpniu zdobywała medal olimpijski w K2 na 500 metrów wraz z Beatą Mikołajczyk, świętując swój drugi olimpijski medal. Pewne jednak jest, że na jakiś czas Karolina Naja będzie musiała przerwać swoją karierę, gdyż dziś ujawniona została informacja, że polska kajakarka spodziewa się dziecka. 

Informację na antenie Radia Gorzów podał jej klubowy trener Marek Zachara. Pewne jest więc, że obecny sezon dwukrotnej brązowej medalistki olimpijskiej będzie trwał wyjątkowo krótko, jednak pewne jest, że Naja wróci jeszcze do profesjonalnego sportu, wszak ma dopiero 27 lat.

Oprócz wspomnianych dwóch medali olimpijskich z Rio i Londynu (ten drugi również w parze z Mikołajczyk), Naja może się pochwalić 9 medalami Mistrzostw Świata (1 złotym, 4 srebrnymi i 4 brązowymi), 8 medalami Mistrzostw Europy (3 złotymi, 4 srebrnymi i 1 brązowym), a nawet brązem I Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku. Na to wszystko składają się osady od K1 do K4. Ponadto w 2013 roku polska kajakarka otrzymała srebrny Krzyż Zasługi z rąk ówczesnego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego.

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password