Kajakarstwo – kwalifikacje YOG2018: Bardzo słaby dzień Polaków

Słabo w trzecim dniu kwalifikacji do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich spisali się reprezentantki Polski. Jedynym, który przebrnął przez fazę eliminacyjną i awansował do repesaży był Dominik Macewicz, ale na tym etapie zawodów już nie sprostał rywalom. 

Po dwóch dniach startów w konkurencji sprintów, dziś i jutro specjaliści od poruszania się w kajakach i kanadyjkach startowali w konkurencji slalomu z przeszkodami. U panów w kanadyjkach naszą reprezentację ponownie reprezentowali Dominik Macewicz i Miłosz Polaczek. W eliminacjach Dominik Macewicz uzyskał czas 1:41,00 co było zdecydowanie słabszym wynikiem od bezpośredniego rywala Diasa Bakhraddina z Kazachstanu – 1:25,67. Polak jednak zajął 30. lokatę i mógł się cieszyć startem w repesażach. Miłosz Polaczek został zdyskwalifikowany.

Na poziomie repesaży rywalem Polaka był Brazylijczyk Joao Victor Vieira. Rywal do ćwierćfinału nie awansował, ale czas 1:26,01 pozwolił mu być lepszym od Polaka o ponad 15 sekund, jako że Macewicz uzyskał 1:41,75 i był 25.

Słabo spisały się z kolei nasze kajakarki. Zuzanna Hałas rywalizowała z Lili Bryant, a Anna Mielnik z Doriane Delassus. Niestety, obie nasze reprezentantki nie ukończyły swoich przejazdów. Przeciwniczka Mielnik awansowała jednak bezpośrednio do ćwierćfinału, uzyskując czas 1:17,17.

Radosław Kępys555 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password