Kajkarstwo: Średnio udana inauguracja Mistrzostw Świata

Nie mamy większych powodów do radości po pierwszym dniu rywalizacji pełnosprawnych kajakarzy w Mistrzostwach Świata w Moskwie. Większość naszych osad, które dziś przystąpiły do rywalizacji odpadło z rywalizacji o medale, zapewniając sobie start jedynie w finałach B lub C. Trzy nasze osady jednak powalczą o medale w najważniejszych wyścigach finałowych.

Mateusz Kamiński i Michał Kudła w eliminacjach C2 na 500 metrów zajęli 4. miejsce, co dało im awans do półfinału. Ta sama lokata w kolejnym biegu dała im finał B. Do wejścia do rozgrywki o medale zabrakło im pół sekundy.

Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w czwórce na 500 metrów w swoim wyścigu eliminacyjnym ustąpiły pola jedynie Białorusinkom. Rywalki uzyskały bezpośredni awans do finału, Polki musiały wystartować jeszcze w półfinale. Ten wyścig wygrały już bezapelacyjnie i zaklepały sobie miejsce w finale A.

Rafał Rosolski reprezentuje Polskę w ściganiu kajakarzy w jedynkach na dystansie kilometra. W eliminacjach był 3., co dało mu pewny awans do półfinału. Tu zajął 3. miejsce. Do finału A awansowało dwóch najlepszych kajakarzy z każdego wyścigu i jeden z najlepszym czasem z miejsca trzeciego. Polak miał wśród konkurentów najsłabszy czas i musie się zadowolić finałem B.

Tomasz Kaczor pływa w C1 na 1000 metrów. W wyścigu eliminacyjnym był 2., dzięki czemu spokojnie awansował do półfinału. Także drugi, tuż za Węgrem Vajdą był w półfinale, co dało mu awans do finału A.

W kobiecym K1 kobiet na 1000 metrów mieliśmy Annę Włosik, która była trzecia w biegu eliminacyjnym i piąta w półfinale, co pozwoliło jej jedynie na awans do finału B.

W kobiecej dwójce na dystansie kilometrowym zmagają się Joanna Bruska i Aleksandra Górna. Polki w swoim wyścigu były czwarte – trzy najlepsze osady awansowały do finału, naszej osadzie pozostała walka w półfinale. W nim zajęły miejsce trzecie, osttanie premiowane awansem do finału A.

W tej samej konkurenci wśród panów zmiennie zaprezentowali się Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski. Nasza dwójka wygrała swój wyścig eliminacyjny, ale dawało to jedynie awans do półfinału. A w nim nastąpiła niespodziewana metamorfoza naszej dwójki – siódme miejsce oznacza jedynie finał C!

Bartosz Szafran4749 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>