Kandydaci do organizacji mistrzostw świata FIS w 2023 roku

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Międzynarodowa Federacja Narciarski (FIS) przedstawiła po 2 kandydatów do organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznych i alpejskim. Zawody odbędą się w 2023 roku.

O mistrzostwa świata 2023 w narciarstwie klasycznym powalczą ośrodki sportów zimowych dobrze znane kibicom. Mistrzostwa zorganizować chcą słoweńska Planica i norweskie Trondheim. Norweskie miasto organizowało już mistrzostwa świata w 1997 roku. Dla Planicy byłoby pierwsze w historii tego rodzaju organizacyjne wyzwanie. Rywalizacja o medale mistrzostw świata w skokach narciarskich, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej przed 2023 roku odbędą się jeszcze w Seefeld (2019) i w Oberstdorfie (2021).

Chęć organizacji mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim zgłosiły austriackie Saalbach-Hinterglemm i francuskie Courchevel-Meribel. Saalbach było gospodarzem mistrzostw świata w 1991 roku, a Courchevel-Meribel jeszcze nie organizowało imprezy mistrzowskiej. Za dwa lata mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim odbędzie się w szwedzkim Are, a za cztery lata we włoskiej Cortinie d’Ampezzo.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password