Karate – MEJ: Polacy staną do walki o medale

18-osobowa reprezentacja Polski powalczy w rozpoczynających się w piątek w Soczi Mistrzostwach Europy juniorów, kadetów i U-21 w karate olimpijskim. Polacy z pewnością włączą się do rywalizacji o medale.

Embed from Getty Images

Polska reprezentacja na mistrzostwa w Soczi składać się będzie z pięciorga kadetów, sześciorga juniorów i siedmiorga zawodników startujących w kategorii wiekowej U-21. Największe medalowe nadzieje wiązać będziemy ze startem Krzysztofa Szewczyka. Nasz zawodnik w ubiegłym roku na Teneryfie wywalczył brązowy medal mistrzostw świata kadetów – pierwszy w historii polskiego karate WKF. Szewczyk jako trzeci zawodnik światowego rankingu z całą pewnością będzie w pierwszym rzędzie faworytów do miejsca na podium.

Niewiele niżej stoją szanse Miłosza Sabieckiego, lidera światowego rankingu wśród europejczyków. Sabiecki już w biegłym roku w Sofii cieszył się z brązowego medalu mistrzostw Europy juniorów. Teraz z pewnością będzie celował wyżej. Do walki o podium wedrzeć powinna się także Sara Elwart (kumite -55 kg, U21).

Z ubiegłorocznych mistrzostw w Sofii Polacy wrócili z dwoma medalami. Brąz obok Sabieckiego wywalczyła Dorota Banaszczyk w kumite -55 kg U21.

Reprezentacja Polski na ME U21, juniorów i kadetów w Soczi: 

 

U21
Kamila Bracikowska kata
Julia Sabiecka kumite -55 kg
Sara Elwart kumite -61 kg
Maksymilian Szczypkowski kata
Paweł Puczyłowski kumite -60 kg
Filip Vogt kumite -75 kg
Maciej Gębka kumite +84 kg
JUNIORZY
Natalia Kuzioła kumite -53 kg
Szymon Cieślik kata
Jakub Słota kumite -55 kg
Miłosz Sabiecki kumite -61 kg
Bartosz Kleniewski kumite -68 kg
Kacper Vogt kumite -76 kg
KADECI
Aleksandra Bartoszewska kumite -47 kg
Magdalena Godlewska kumite +54 kg
Krzysztof Szewczyk kumite -63 kg
Adam Piotrkowski kumite -70 kg
Dawid Sobkowiak kumite +70 kg

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password