Karate – MŚJ: Sabiecki otarł się o brąz

Bardzo blisko miejsca na podium rozgrywanych na Teneryfie Mistrzostw Świata Juniorów w karate był dziś Miłosz Sabiecki. Nasz reprezentant w pojedynku o brąz przegrał jednak z Japończykiem Yunosuke Minami.

Sabiecki po wczorajszych walkach dzięki dobrej postawie i odrobinie szczęścia awansował do dzisiejszych repasaży. Polak zmagania rozpoczął od drugiej rundy w której pewnie, 3:0 pokonał Czecha Petra Podrabskiego. W kolejnej potyczce nasz junior po wyrównanym starciu wygrał 4:3 z Hiszpanem Alberto Moreno Jimenezem i awansował do pojedynku o brąz.

W nim Sabiecki zmierzył się z brązowym medalistą mistrzostw świata kadetów z 2015 roku, Yunosuke Minami. Niestety reprezentant Japonii był dziś nieco lepszy i wygrał 2:0. Tym samym Miłosz Sabiecki rywalizację zakończył na wysokim, piątym miejscu.

Jutro na Teneryfie rozegrane zostaną pierwsze finały w kumite kadetów i zawodników do lat 21. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę.

Kumite juniorów – 61 kg:
1. Jerkinbek Bajturejew (Kazachstan)
2. Hummat Bakszalijew (Azerbejdżan)
3. Yunosuke Minami (Japonia), Ghasem Khoubrou (Iran)
5. Miłosz Sabiecki, Kajith Kanaga Singam (Francja)
7. Alberto Moreno Jimenez (Hiszpania), Calum Macdonald (Szkocja)

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password