Karate – MŚJ: Sabiecki z szansą na medal!

Miłosz Sabiecki powalczy jutro o brązowy medal rozgrywanych na Teneryfie Mistrzostw Świata juniorów w karate. Nasz zawodnik po świetnym występie awansował do repasaży w kategorii do 61 kg.

Z grona startujących dziś juniorów najlepiej zaprezentował się Miłosz Sabiecki. Nasz karateka, w kategorii -61 kg wygrał najpierw 1:0 z Drenem Hajdarim z Kosowa oraz 3:1 z Izraelczykiem Sultanem Eczajewem. W trzeciej rundzie przyszła jednak porażka 0:1 z Jerkinbekiem Bajturejewem. Kazach spisywał się na tyle dobrze, że awansował później do finału i tym samym otworzył Sabieckiemu drogę do podium. Polak trafił do repasaży, które jutro rozpocznie od drugiej rundy i pojedynku ze zwycięzcą z pary Radosław Wakarełow (Bułgaria)-Petr Podrabsky (Czechy).

Szczęścia nie mieli pozostali biało-czerwoni. Jakub Słota (-55 kg) przegrał w pierwszej rundzie z Chase Chenneseyem z Nowej Zelandii 0:5. Dobrze w turniej wszedł Bartosz Kleniewski (-68 kg), który na początek wygrał 3:0 z Luksemburczykiem Davidem Marquesem, aby w kolejnej potyczce ulec Amerykaninowi Ivanowi Fernandezowi. W najcięższej kategorii wagowej – +76 kg, Jakub Pietrucha poległ na inaugurację z Brazylijczykiem Virgilio Neto Oliveirą 0:2. Kacper Vogt (-76 kg) w pierwszym pojedynku nie znalazł natomiast sposobu na Turka Enesa Buluta i przegrał 0:3.

Solidarnie po jednej walce wygrały obie startujące dziś panie. Marta Michalewicz (-59 kg) zawody rozpoczęła od triumfu 2:1 z Czeszką Klarą Halodovą, ale rundę później przegrała 0:4 z Norweżką Frid Hjerpaasen. Natalia Kuzioła (-53 kg) turniej rozpoczęła z wysokiego „c”, gromiąc w pierwszej rundzie Rioghnach Mcguigan z Irlandii Północnej aż 8:0. Niestety następny pojedynek okazał się być tym ostatnim – Kuzioła 1:3 przegrała z Portugalką Tanią Barros i odpadła z rywalizacji.

Jutro na Teneryfie odbędą się repasaże i finały juniorskich kategorii kumite oraz finały drużynowego kata.

 

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password