Karate – Premier League: Bąbos nie wykorzystał szansy

Michał Bąbos zajął 11. miejsce w zawodach Premier League w karate, które odbywają się w Paryżu. Polak miał szansę zająć miejsce na podium, ale przegrał już w pierwszej rundzie repasaży. 

Trzeba uczciwie przyznać, że w zajęciu tego skądinąd przyzwoitego miejsca pomogli Bąbosowi rywale. Główny udział miał w tym Filali Mehdi. Francuz, mistrz świata juniorów w pierwszej rundzie kumite +84 kg wypunktował Polaka 9:0. Świetna postawa zawodnika Trójkolorowych w dalszych walkach i awans do finału zawodów, umożliwił Bąbosowi występ w repasażach. Niestety nasz zawodnik już w pierwszej rundzie przegrał 2:3 z Azerem Alim Jafarowem i został sklasyfikowany na 11. miejscu.

Dzisiaj w Paryżu oglądaliśmy jeszcze Macieja Boguszewskiego. Nasz reprezentant w kumite -75 kg przegrał w pierwszej rundzie z Lee Ka Wai z Hongkongu 0:1 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Jutro na zawodach Premier League rozstrzygnięcia medalowe bez udziału reprezentantów Polski.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password