Karate – Premier League: Bez sukcesów w pierwszym dniu

Żadnemu z polskich karateków nie udało się odnieść sukcesu w pierwszym dniu rozgrywanych w Lipsku zawodów Premier League. Nasi reprezentanci odpadali już na wczesnych etapach turnieju. 

Zawody prestiżowego cyklu Premier League przyciągnęły na start ponad 1300 karateków z aż 87 krajów świata. Tak wysoka frekwencja oraz pojawienie się na starcie zawodników ze ścisłej światowej czołówki, ma związek z wysoką rangą zawodów oraz faktem włączenia karate do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jak podaje Międzynarodowa Federacja Karate, w Halle pobity został rekord frekwencji na zawodach rengi Premier League, a w porównaniu do ubiegłorocznych zawodów w tym samym miejscu ilość uczestników wzrosła o 29%.

W zawodach kata kobiet Kamila Bracikowska w pierwszej rundzie pokonała 5:0 Rumunkę Alinę Mihaelę Gutę, ale w kolejnej rundzie 0:5 uległa Włoszce Caroli Casare. Eliza Gaweł w pierwszej rundzie poległa natomiast 0:5 wicemistrzyni świata z 2016 roku, Egipcjance Sarze Sayed. W rywalizacji panów Maksymiliam Szczypkowski zawody rozpoczął odzwycięstwa 5:0 z Chorwatem Ivanem Ermencem. W kolejnej potyczce nasz reprezentant nie sprostał jednak Węgrowi Botondowi Nagy i przegrał 0:5. Podobny los spotkał Bartosza Mączkę. Nasz reprezentant po zwycięstwie 5:0 z reprezentantem gospodarzy, Yannickiem Drescherem uległ 0:5 zawodnikowi z Hongkongu Man Chris Cheng Tsz. Mikołaj Dobrzyński w pierwszym pojedynku wygrał 4:1 z Anglikiem Luke Eastonem, a w kolejnej potyczce 0:5 przegrał z Tomisławem Stolarem z Chorwacji. Ostatni z naszych karateków – Mateusz Tomiczek najpierw 4:1 wygrał z Chorwatem Emanuellem Moreno, lecz w kolejnej rundzie zaprezentował się słabiej od Christophera Karwacińskiego i przegrał 1:4.

Naszych reprezentantów oglądaliśmy także w rywalizacji w kumite, czyli realnej walce z przeciwnikiem. W kategorii do 50 kg Anieszka Kreft w pierwszej rundzie 0:3 przegrała z Turczynką Selvą Akkurt, Daria Grabska 0:2 poległa z Białorusinką Mariją Kulinkowicz, natomiast Natalia Budzińska 0:1 uległa Włoszce Silvii Sassano. Od drugiej rundy zawody rozpoczęła Magdalena Nowakowska, ale przegrała w tej fazie z reprezentującą Turcję Umay Tokcan 2:6.

Do dalszej fazy zawodów nie udało się także dojść naszym zawodnikom w wadze do 60 kg. Dominik Korbolewski wygrał na początek ze Słowakiem Rene Adlerem 2:1, ale rundę później poległ 0:3 z Kazachem Kaisarem Alpysbayanem. Od drugiej rundy turniej rozpoczął Jan Sieradzki. Polak w tej fazie przegrał jednak wyraźnie, 1:9 z dwukrotnym medalistą mistrzostw Europy, Turkiem Aykutem Kayą.

W rywalizacji -67 kg mężczyzn Maciej Drążewski przegrał w drugiej rundzie 0:5 z Bośniakiem Ervinem Galiciem, a w tej samej fazie z zawodami pożegnał się Bartosz Potracki. Startujący od pierwszej rundy Michał Parczewski uległ już na inaugurację Rosjaninowi Andriejowi Jarockiemu 2:4.

Finały w tych konkurencjach rozegrane zostaną w niedzielę.

Mateusz Górecki2026 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password