Karate – Premier League: Brąz Sary Elwart!

Świetny występ Sary Elwart w weekendowych zawodach Premier League w karate. Polka, rywalizująca w kumite do 61 kg przegrała tylko jedną walkę i uplasowała się na trzecim miejscu. 

Nasza karateczka zawody w niemieckim Halle rozpoczęła od porażki. W drugiej rundzie lepsza od Elwart okazała się Kanadyjka Haya Jumaa (0:5). Dobra podstawa zawodniczki z kraju Klonowego Liścia, która dotarła aż do finału, pozwoliła Polce powalczyć w repasażach. A tam już Elwart dała popis karate na najwyższym poziomie. Reprezentantka Polski w kolejnych walkach pokonywała Węgierkę Bernadett Juhasz 6:0, Białorusinkę Anastazję Dziachkową 7:0, Macedonkę Weronikę Kostowską 1:0, Serbkę Andrijanę Vasović, a w decydującej potyczce Japonkę Misę Iwato 7:2.

Elwart zajmując w Halle trzecią lokatę odniosła jeden z największych sukcesów w swojej dotychczasowej karierze. Miejsce na podium tak prestiżowych i mocno obsadzonych zawodów pozwoli jej zdecydowanie awansować w rankingu światowym, w którym aktualnie sklasyfikowana jest na 281. miejscu.

Pozostali nasi reprezentanci odpadli we wcześniejszych etapach zawodów. Pełne wyniki turnieju można znaleźć TUTAJ.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password