Karate – Premier League: Brąz Sary Elwart!

Świetny występ Sary Elwart w weekendowych zawodach Premier League w karate. Polka, rywalizująca w kumite do 61 kg przegrała tylko jedną walkę i uplasowała się na trzecim miejscu. 

Nasza karateczka zawody w niemieckim Halle rozpoczęła od porażki. W drugiej rundzie lepsza od Elwart okazała się Kanadyjka Haya Jumaa (0:5). Dobra podstawa zawodniczki z kraju Klonowego Liścia, która dotarła aż do finału, pozwoliła Polce powalczyć w repasażach. A tam już Elwart dała popis karate na najwyższym poziomie. Reprezentantka Polski w kolejnych walkach pokonywała Węgierkę Bernadett Juhasz 6:0, Białorusinkę Anastazję Dziachkową 7:0, Macedonkę Weronikę Kostowską 1:0, Serbkę Andrijanę Vasović, a w decydującej potyczce Japonkę Misę Iwato 7:2.

Elwart zajmując w Halle trzecią lokatę odniosła jeden z największych sukcesów w swojej dotychczasowej karierze. Miejsce na podium tak prestiżowych i mocno obsadzonych zawodów pozwoli jej zdecydowanie awansować w rankingu światowym, w którym aktualnie sklasyfikowana jest na 281. miejscu.

Pozostali nasi reprezentanci odpadli we wcześniejszych etapach zawodów. Pełne wyniki turnieju można znaleźć TUTAJ.