Karate – Premier League: Jedno zwycięstwo Polek na inaugurację

Tylko jedną walkę wygrały nasze karateczki w pierwszych w tym sezonie zawodach Premier League. Sztuki tej dokonała w Paryżu Natalia Szponder w kumite -55 kg. 

Szponder w pierwszej rundzie trafiła na rywalkę z Włoch, Alessandrę Mangiacaprę. Polka stoczyła z wyżej notowaną przeciwniczką dość zacięty pojedynek, wygrany ostatecznie 1:0. Szponder bardzo dzielnie poczynała sobie także w starciu z aktualną wicemistrzynią świata, trzecią zawodniczką światowego rankingu Valerią Kumizaki z Brazylii, ale przegrała ostatecznie 2:3 i odpadła z turnieju.

W tej samej kategorii wagowej walczyła Dorota Banaszczyk. Nasza utalentowana karateczka uległa jednak w pierwszym pojedynku Japonce Sarze Yamadzie po wskazaniu sędziów przy wyniku 1:1. Dodajmy, że rywalka to brązowa medalistka mistrzostw świata w Linzu.

Trzecia z Polek – Magdalena Nowakowska rywalizowała w wadze do 50 kg. Polka na inaugurację przegrała 0:3 z Amerykanką Shannon Nishi.

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password