Karate – Series A: Bąbos powalczył

Bez miejsc na podium kończą polscy karatecy zawody Series A rozgrywane w Istambule. W drugim dniu rywalizacji z niezłej strony zaprezentował się Michał Bąbos, który dotarł do ćwierćfinału swojej drabinki.

Bąbos, rywalizujący w najcięższej kategorii +84 kg w pierwszej rundzie 4:2 wygrał z reprezentantem Niemiec Amritem Kahlonem. Rundę później brązowy medalista The World Games stoczył bardzo wyrównany bój z Yutaro IIsaku, ale to ostatecznie reprezentant Japonii zszedł z maty pokonany. W ćwierćfinale swojej ćwiartki Bąbos trafił na silnego Węgra Daniela Molnara i przegrał niestety 0:2, kończąc w ten sposób swój udział w turnieju. W tej samej kategorii startował także Maciej Gębka, ale przegrał on w pierwszym pojedynku z Francuzem Hocine Daikhi 1:3.

Po pierwszej walce odpadła także jedyna startująca dziś Polka. Karolina Klepacka w wadze -68 kg poległa na inaugurację z Ukrainką Haliną Mielnik.

Zwycięzcy:
Kata K – Kiyou Shimizu (Japonia)
– 50 kg K – Miho Miyahara (Japonia)
– 55 kg K – Fatemeh Chalaki (Iran)
– 61 kg K – Alexandra Grande (Peru)
– 68 kg K – Elena Quirci (Szwajcaria)
+ 68 kg K – Eda Eltemur (Turcja)

Kata M – Ryo Kiyuna (Japonia)
– 60 kg M – Aykut Kaya (Turcja)
– 67 kg M – Shipour Hamoon Deraf (Iran)
– 75 kg M – Ghoncheh Bahman Asgari (Iran)
– 84 kg M – Keyvan Baban (Iran)
+ 84 kg M – Gogita Arkania (Gruzja)

 

Mateusz Górecki2023 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password