Karate – Tokio 2020: Trwają prace nad systemem kwalifikacji na igrzyska

Karate to jedna z pięciu nowych dyscyplin w programie Igrzysk Olimpijskich. Choć do tokijskiej imprezy jeszcze ponad trzy lata, to dla WKF-u (World Karate Federation) jest to najwyższy czas, by opracować w jaki sposób karatecy będą mogli powalczyć w debiucie swojej dyscypliny na największej sportowej imprezie czterolecia.

Na posiedzeniu World Karate Federation w Paryżu jednym z głównych tematów były kwalifikacje olimpijskie. Jednym z głównych problemów wymagających rozsądnego rozwiązania jest to, iż zarówno męskie, jak i żeńskie zawody są podzielone na 5 kategorii. Pierwotnie rozważano włączenie wszystkich w program igrzysk, jednak byłoby to niemożliwe w realizacji. Dlatego też liczbę tę zredukowano najpierw do 8, a następnie do 6, czyli trzech kategorii na płeć. Więcej szczegółów poznamy zapewne wkrótce.

Na spotkaniu ustalono również, że zawody testowe przed igrzyskami w 2020 roku odbędą się latem 2019 roku.

Źródło: insidethegames.biz

Szymon Frąckiewicz544 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password