Kartka z kalendarza – 18 sierpnia

„Jeszcze dziewięć, osiem, siedem metrów! (…) Czy wytrzyma Otylia Jędrzejczak to tempo!” Jak to wszystko toczyło się podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 r. prezentujemy poniżej. 18 sierpnia to dzień także innych polskich medali olimpijskich!

1976 – urodził się przyszły złoty medalista olimpijski w biathlonie. Rywal naszego Tomasza Sikory, Niemiec Michael Greis. Pamiętny wyścig na 15 km z czterokrotnym strzelaniem podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie, kiedy Tomasz Sikora przegrywał z Greisem o metry, ale za to o metry wygrywał z Norwegiem Ole Einarem Bjoerndalenem. Michael Greis w Turynie, a dokładnie na trasach San Sicario zdobył trzy złote medale.

1985 – na świat przyszła Inge Dekker. Pływaczka, która na igrzyskach zdobywała medale w sztafetach, a na Mistrzostwach Świata w Shanghaju, w 2011 r. została mistrzynią świata na 50 metrów stylem motylkowym.

1992 – urodziła się przyszła pływaczka Elizabeth Beisel. Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wywalczyła srebrny medal na 400 metrów stylem zmiennym.

1996 –  Podczas mityngu w niemieckim Eberstadt Artur Partyka ustanowił aktualny rekord Polski w skoku wzwyż (2,38 m).

2004 – Sylwia Gruchała wywalczyła brązowy medal we florecie podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach,

2004 – Otylia Jędzejczak popłynęła po złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Atenach na 200 metrów stylem motylkowym. Zresztą co my tu będziemy o tym pisać. Posłuchajmy. Komentują Przemysław Babiarz i Jan Wiederek

2008 – Leszek Blanik, gimnastyk sportowy wywalczył złoty medal olimpijski w skoku

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password