Katowice gospodarzem Światowej Konferencji Antydopingowej!

Dziś w Montrealu podczas posiedzenia Zarządu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) podjęto decyzję o przyznaniu Polsce prawa zorganizowania Światowej Konferencji Antydopingowej w 2019 roku!

Wszystkie środowiska, organizacje międzynarodowe, federacje sportowe, a także i media zaangażowane w walkę z dopingiem w 2019 roku spotkają się w Katowicach! Będzie to piąta Światowa Konferencja Antydopingowa w historii. Poprzednie odbyły się w Lozannie (1999), Kopenhadze (2003), Madrycie (2007) i Johannesburgu (2013).

Polska jako kraj prowadzi bezwzględną walkę z dopingiem, co zostało zauważone na arenie międzynarodowej. W kwietniu Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka został wybrany przedstawicielem Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej. Bańka będzie reprezentował 47 krajów członkowskich Rady Europy. We wtorek Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o zwalczaniu dopingu w sporcie, która m.in. powołuje do życia Polską Agencję Antydopingową. Miesiąc temu przyjął ją Sejm jednomyślnie, głosów za było 434.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password