Kiepski start Kowalczyk

Therese Johaug wygrała bieg techniką łączoną na 15 km (7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną). Na drugim miejscu uplasowała się Marit Bjoergen, która została nową liderką Pucharu Świata. Kiepsko zaprezentowała się Justyna Kowalczyk. Polka źle rozłożyła siły i ostatecznie została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

Polka od samego początku narzuciła mocne tempo. Już po niespełna 3,5 km wraz z Johaug zdołaly uciec pozostałym rywalkom. Niestety na zjeździe kończącym pierwszą pętlę Kowalczyk upadła i Bjoergen zbliżyła się do Polki. Na kolejnym odcinku w stylu klasycznym Polka i Johaug narzuciły mocne tempo i ich przewaga nad trzecią Bjoergen urosła do ok. 15 sekund. Przed zmianą nart do stylu dowolnego Polka na prostym odcinku ponownie zaliczyła upadek i grupa Norweżek na czele z Bjoergen zbliżyły się do niej na niespełna dwie sekundy. W drugiej części biegu Polka z każdym kilometrem traciła dystans do rywalek. Ostatecznie pierwsza linię mety minęła Johaug. Tuż za Norweżką finiszowały trzy jej rodaczki. Na drugiej pozycji uplasowała się Marit Bjoergen, a na trzecim Heidi Weng. Zmęczona Kowalczyk zajęła dopiero 8. miejsce. W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Kowalczyk ma 38 punktów straty do Norweżki. Jutro w Lahti zostaną rozegrane biegi sprinterskie techniką klasyczną.