Kiepski start Kowalczyk

Therese Johaug wygrała bieg techniką łączoną na 15 km (7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną). Na drugim miejscu uplasowała się Marit Bjoergen, która została nową liderką Pucharu Świata. Kiepsko zaprezentowała się Justyna Kowalczyk. Polka źle rozłożyła siły i ostatecznie została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

 

 

Polka od samego początku narzuciła mocne tempo. Już po niespełna 3,5 km wraz z Johaug zdołaly uciec pozostałym rywalkom. Niestety na zjeździe kończącym pierwszą pętlę Kowalczyk upadła i Bjoergen zbliżyła się do Polki. Na kolejnym odcinku w stylu klasycznym Polka i Johaug narzuciły mocne tempo i ich przewaga nad trzecią Bjoergen urosła do ok. 15 sekund. Przed zmianą nart do stylu dowolnego Polka na prostym odcinku ponownie zaliczyła upadek i grupa Norweżek na czele z Bjoergen zbliżyły się do niej na niespełna dwie sekundy. W drugiej części biegu Polka z każdym kilometrem traciła dystans do rywalek. Ostatecznie pierwsza linię mety minęła Johaug. Tuż za Norweżką finiszowały trzy jej rodaczki. Na drugiej pozycji uplasowała się Marit Bjoergen, a na trzecim Heidi Weng. Zmęczona Kowalczyk zajęła dopiero 8. miejsce. W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Kowalczyk ma 38 punktów straty do Norweżki. Jutro w Lahti zostaną rozegrane biegi sprinterskie techniką klasyczną.

 

Wyniki biegu łączonego na dystansie 15 km w Lahti:

1. Therese Johaug (Nor) – 36:52,6

2. Marit Bjoergen (Nor) + 10,8

3. Heidi Weng (Nor) + 11,9

4. Kristin Steira (Nor) + 14,4

5. Charlotte Kalla (Szw) + 39,7

6. Julia Ivanova (Rus) + 39,8

7. Riitta Liisa Roponen (Fin) + 45,9

8. Justyna Kowalczyk (Pol) + 52,6

 

Klasyfikacja łączna PŚ na 7 startów indywidualnych do końca sezonu:

1. Marit Bjoergen (Nor) – 1995 pkt.

2. Justyna Kowalczyk (Pol) – 1957 pkt.

3. Therese Johaug (Nor) – 1510 pkt.

4. Kikkan Randall (USA) – 1084 pkt.

5. Charlotte Kalla (Szw) – 1051 pkt.

6. Marthe Kristoffersen (Nor) – 865 pkt.

 

O godzinie 14 do biegu łącznonego na dystansie 30 km (15 km stylem klasycznym + 15 km stylem dowolnym) wystartują panowie. Na liście startowej nie widnieje nazwisko żadnego reprezentanta Polski. Do Lahti również nie przyjechał wicelider Pucharu Świata – Petter Northug. Być może już jutro Dario Cologna zapewni sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji PŚ.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password